Хвиля Десни » Листопад 25, 2017

Щоденні архіви: Листопад 25, 2017

Суспільство

Карабін… до свічки у вікні

Автор:

Голодомору 1932-33 передували три великі кампанії «добровільної здачі зброї» — останню русскіє з розмахом провели в УССР 1928 року. Це дало змогу як мінімум потроїти результативність другого Голодомору у порівнянні з першим — 1921-22 рр. Та розширити ареал його застосування — зокрема на Чернигівську та Полтавську губернію окупованої УНР, де перший голодовий теракт провалився (бо в тих краях 1922 року володіння зброєю було тотальним).

Читати далі

Суспільство

Потойбічний холод 33-го…

Автор:

Сьогодні, 25 листопада, в українців 85-ті роковини пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. До Дня пам’яті в храмах по всій Україні проведуть поминальні панахиди, траурні заходи біля Меморіалу та пам’ятників жертвам Голодомору.
О 16 год. кожен з нас запалить свічку, пом’яне жертв геноциду українського народу молитвою і вшанує хвилиною мовчання.

Читати далі

Суспільство

Абсолютна і Чиста Ненависть

Автор:

… мого прадіда — діда мого батька — з’їли в 33-му, їх знайшли – двох молодих дівчат – вже під Єлисаветградом, куди батьків дід пішов у пошуках шматка хліба. вони смажили його печінку на вогнищі. мій дід,батько мого батька, мусив також йти у Єлисаветград — на упізнання тіла свого з’їденого тата. ледь дійшов додому, напівживим…

Читати далі

Політика

«Staropramen» спонукає до сміху?!

Автор:

Земан обмінявся жартами із Путіним про сир і пиво..,
які отримувати, бачте, заважають санкції. У мене особисто з почуттям гумору досі все було гаразд, але разом з тим з’явилися великі сумніви щодо етичної врівноваженості цих двох панів. Там, у Донбасі, вже тисячі небіжчиків — і росіян також — та ще понад два мільйони людей, котрі все, що мали, втратили. А їм смішно?

Читати далі

Суспільство

Недохарчовані народні слуги

Автор:

Очевидно, тепер логічно, після ревиська захарчованого міністра плачевної соцполітики, ЗАБОРОНИТИ на теренах рідної країни усякі там фестивалі вареників, галушок, пампушок, баношу, лемішки, затірки, вуличної їжі, усі ці «гіннесові» конкурси на найдовшу ковбасу, найтовще сало, найнаваристіший борщ, найгустіший куліш, найуваристіші драглі, найвищу паляницю, найширший завиванець, найпласкішу «чоколяду» і найсолодшого Петю-півника на паличці…

Читати далі

Суспільство

Тьомная ноч…

Автор:

У післявоєнні роки в західноукраїнські села з Росії масово присилали різних наглядачів, перед якими ставилося завдання тримати під контролем процеси утвердження радянської влади в сільській глибинці.
Один із них з’явися і у нашому селі з назвою Вікно. Був він з колишніх військових. Мав прізвище Бондар. Української мови не знав, із селянами розмовляв російською. Сильно матюкався. Носив офіцерський кітель без погонів, на який чіпляв портупею, аби підкреслити, що він не проста птиця!

Читати далі

Культура

Спомин про Шабалинів

Автор:

Нещодавно я відшукав у старій книжці вірш товариша студентських років Василя Нікітіна. Вірш, може, дещо особистий, але ж насправді в стилі Василя, напрочуд іронічний і водночас талановитий.
Історія його така. Пізньої осені 1986 року я приїхав у містечко Короп у відрядження, аби написати щось (уже не пам’ятаю що) для «Деснянської правди», в яку тільки-но перейшов з молодіжної газети, і відразу попрошкував до «районки» з незвичайною, як для радянських часів, назвою «Нові горизонти», яку очолював Нікітін.

Читати далі

Культура

Як один лауреат «ЛітУкраїну» «задовбав»

Автор:

Кілька днів тому отримав електронного листа від одного симпатичного колеги: «Добридень, Стасе! Може, тепер нарешті в «ЛітУкраїні» бодай щось зміниться на краще? Нас із Танею нагородив патріарх Філарет! Це — приємний сюрприз. Ось надсилаю інформацію. Зі щирою повагою…»
Далі йшло прізвище, яке з етичних міркувань не називатиму, бо й без того — sapienti sat — розумному достатньо! У доданому до листа файлі — матеріал, який не лише починається персоною цього колеги (причому тільки його та його дружини імена чомусь жирним шрифтом), а ним же й закінчується (цитатою, що аж відскакує від зубів). Хоча сам той «приємний сюрприз» відзначення стосувався і професора М. Тимошика, й інших відомих людей, але вони — десь у «глибині сцени» чи на узбіччі.

Читати далі

  • Погода

  • Новинар

  • Партнери