Вже понад рік, особливо в соціальній мережі не втихають карколомні суперечки між ЗЕЛЕНоботами та ПОРОХоботами, хто з них більше (чи менше) зло для України… А мені, як сторонньому спостерігачеві, пригадався аналогічний випадок з історії літератури.
Daily Archives: 8 Серпня, 2020
Спраглі «шарового» чтива

Знову і знову чую: «подаруйте книжку»… Я проживу до 100 років, та, на жаль, і потому тема ця, напевно, лишиться актуальною в Україні. Вкотре просять. Ніби між іншим. Вкотре пояснюю: я не дарую те, що мені не належить. Бо моє — це куплене за мої гроші, подароване мені або зроблене власноруч. Якщо мені подарують мою книжку — окей, я подарую тому, хто перший зголоситься…
Феномен козьїх морд

Магазин художніх матеріалів. Відділення там, де полотно. Жінка не може витягнути велику шмату полотна на підрамнику. Берусь допомогти їй, щоб не продавити. Вона мені каже: «Розумієте, дочка вирішила художніцей стати…». Бачу, поруч стоїть кремезна дочка, майже з мене зростом, а в мене — 1.80, років їй — 17-18, у рваних шортах з білими кишенями, що стирчять, і втикає шось у телефоні…
Схематозники
Василь Бондар, останній селянський письменник

Ми з ним особисто ніколи не бачилися. Але того, що він є чоловіком моєї однокурсниці Світлани Орел, уже достатньо для пошанівку з мого боку. Та і взагалі його звати Василем, а Василі, скажу вам чесно, поганими не бувають. Василь Бондар пише так, як уже не читають. Хтось його називав навіть останнім селянським письменником.