Культура

Шевченків заповіт свободи

Тарас Шевченко, його життя, літературна й мистецька творчість завжди будуть актуальні для України й усіх українців. Яскравим свідченням цього є книжка “Шевченків заповіт свободи”, яка щойно вийшла з друку. Особливість видання в тому, що воно містить фактично документальний літопис безнастанного звертання до Шевченкових ідей української еміграції від років Другої світової війни і майже до кінця ХХ століття.

Матеріал узято з унікального джерела — газети «Українські вісті», прецікавого часопису, що тривалий час служив українству на різних континентах і на Батьківщині.

Наскільки злободенною є тематика зібраних публікацій, свідчать бодай деякі їхні назви — «З Шевченком проти Москви», «Чий Шевченко?» «Заборонений Шевченко під совєтами», «”Кобзар” Т.Г.Шевченка під гнітом цензури на Україні”, “Боротьба за Шевченка і боротьба проти Шевченка”.

Серед авторів масиву еміграційної шевченкіани, що увійшов до видання, — письменники, науковці, громадсько-політичні діячі, зокрема Юрій Лавріненко, Іван Багряний, Петро Одарченко, Василь Гришко, Володимир Міяковський, Юрій Шевельов та ін.

Упорядник та автор передмови – Сергій Козак, науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України.

(Книжка вийшла в серії “Українська діаспора: літературна бібліографія” Інституту літератури ім. Т. Шевченка; відповідальний редактор – Тетяна Летнянчин, дизайнер – Катерина Воєвська, художник – Сергій Алієв-Ковика).

Сергій Козак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *