Сучасний китайський дракон – цинічний прагматик. Практично все найвище керівництво Китаю – це люди з інженерним або технологічним мисленням. Тут дядьку Фрейду нічого ловити – стерильний раціоналізм. У свій час, розмірковуючи над майбутнім Китаю, Маргарет Тетчер написала: китайці — найкращі комерсанти в світі.
У час написання такої характеристики від лідера консерваторів Великобританії це далеко не всім було зрозумілим. Лише, коли Пекін своїм інвестиційним пилосмоком пройшовся по найсмачніших стратегічних обʼєктах планети (порти, летовища, африканські копалини, телекомунікації, електрогенерація, юридичні знані компанії…) архітектори США відкрили рот рукавичкою: грабують!!!
Що прямо зараз робить прагматик Сі Цзіньпінь? Він робить ставку на розвиток внутрішнього споживання товарів самими китайцями і оточує себе зонами безмитної торгівлі з сусідами.
Поновлено відповідні угоди з Японією і Південною Кореєю. Не відкладаючи у довгий ящик, Сі мчить до південних сусідів, яких Дональд Трамп також погрожує загнати під тарифний плінтус. На запрошення генерального секретаря ЦК Компартії В’єтнаму То Лама і президента В’єтнаму Лионг Кионга генеральний секретар ЦК КПК і голова КНР Сі Цзіньпін здійснить державний візит до В’єтнаму з 14 по 15 квітня, повідомив у п’ятницю офіційний представник МЗС КНР.
Він також відвідає з державними візитами Малайзію і Камбоджу з 15 до 18 квітня на запрошення верховного правителя /короля/ Малайзії султана Ібрагіма Султана Іскандара і короля Камбоджі Нородома Сіамоні.
Пекін провадить активні консультації з Парижем, Мадридом, Брюселем. У цьому дурдомі, який збудував із лайна і палок Дональд Трамп, Сі Цзіньпінь позиціонує себе, як терплячий знаючий психіатр. Трампісти озброїли Сі всіма необхідними для цієї ролі атрибутами.
Віктор Лешик