Політика

G7 про Китай і Україну

Саміт глав держав і урядів «Великої сімки» (G7), який проходив цими днями у Великобританії, завершився цікавою ініціативою. Лідери Сімки домовилися створити глобальний проєкт з протидії Китаю. Він полягатиме в підтримці розвитку інфраструктури в країнах, що розвиваються.

Про це повідомляє пресслужба американського президента Джо Байдена.

На сайті Білого дому зазначено, що Джо Байден провів зустрічі, на яких обговорив з лідерами G7 суперництво з Китаєм. Також сторони обговорювали конкретні дії для допомоги в розвитку інфраструктури в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

У підсумку лідери G7 домовилися започаткувати ініціативу під назвою «Відновимо мир в його кращому вигляді» (Build Back Better World (B3W). Проект охопить країни від Латинської Америки і Карибського басейну до Африки та Індо-Тихоокеанського регіону.

B3W покликана стати противагою китайському міжнародному проєкту «Один пояс, один шлях», в межах якого КНР допомагає іншим країнам у створенні транспортних та економічних коридорів.

***
Чи згадували під час цього важливого форуму про Україну? Так, згадували, але не в найкращому контексті.

«Україна займає важливе місце в нашому порядку. G7 підтримує територіальну цілісність України і готова допомогти її реформаторським зусиллям. Однак Україні необхідні сильні інститути, що базуються на основі верховенства права», — заявила під час прес-конференції голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен.

Ростислав Демчук

1 Коментар

 1. Анатолій Пінчук

  “…ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТЕ, ЧОМУ МИ ДОСІ НЕ В НАТО?”
  Не так давно ці слова сказала особа, яка, так і не ставши Президентом, продовжує грати роль Президента, оточивши себе людьми, які «зливають» секретну інформацію ворогу…
  Маємо також Верховну Раду з «потєшною» монобільшістю, з справками та без…
  Маємо Уряд, з міністрами, які були призначені лише за те, що ненавиділи п’ятого Президента! А їх і близько не можна було туди допускати – для прикладу, міністр Таран був звільнений у 2015 році з посади заступника начальника Головного управління розвідки Міноборони по статті 111 КК України (Державна зрада), всім відомий міністр Стєпанов, який був також звільнений з посади голови Одеської ОДА п’ятим Президентом у 2019 році…
  А стосовно нашого «верховенства права» – суди та прокуратуру – ви все знаєте самі (не так давно вони закрили карну справу проти Джозефа Байдена), кількість закритих карних справ проти п’ятого Президента України – понад півсотні за два роки. Ось такий «професіоналізм»…
  То чому ми досі не в НАТО?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *