У Америки є все — долари, крипта, золото, алмази, Голлівуд, Кремнієва долина і ще багато чого… Але курячі яйця у дефіциті. І от як же бути, простому мільярдеру, якщо на сніданок нема курячих яєць? То ж скільки він за них має відвалити крипти, щоб з’їсти ось те, улюблене з дитинства, яйце?
Як бачимо — долари, євро, крипта та всі інші паперові чи електронні грошові знаки, то ніщо у порівнянні із фізичними матеріальними ресурсами.
Колись, ще років двадцять тому, я зустрічав розрахунки, що у світі в обігу 600 трильйонів доларових і цінних паперів, тоді як матеріальних ресурсів лише на 60 трильйонів доларів. Сьогодні таких розрахунків уже і не знайдете, а особливо якщо ще й в обіг пішла крипта. Але я не думаю, що матеріальних ресурсів за цей час набагато збільшилося, а ось різних грошей збільшилося в рази.
І ми маємо зрозуміти чому йде ось така боротьба за матеріальні ресурси, які мають фізичну величину і чому такий поспіх. Тому що ось ця “мильна фінансова бульбашка” у будь-яку мить може лопнути. І ті країни, які зараз надувають щоки, за рахунок того, що вони друкують папірці, під назвою гроші, можуть із передньої позиції покотитися назад, а на перше місце вийдуть ті країни, які мають не паперові чи крипто резерви, а фізичні запаси — сільсько-господарську землю, надра, водні ресурси і т. д.
І саме, ось після такої переоцінки цінностей, стане зрозуміло хто є хто.
Сергій Медвідь