Політика

Побачити Париж і померти

Зустріч Зеленський-Макрон. Давайте підсумуємо. Зустріч була «ні про що». Коли за результатами сторони обмежуються загальними фразами, це свідчить лише про одне — не домовились! Єдиний результат зустрічі — сторони домовились про нову зустріч, але пізніше. Тобто, зустрілися і домовитися зустрітися…

На цьому тлі дивним виглядає от що.
Зеленському ця зустріч була потрібна більше, ніж Макрону, адже ж не під французскими кордонами Москва війська накопичує. Проте, Макрон на зустріч чомусь погодився, хоча в нього і своїх справ до біса, економіка Франції нині не в кращому стані. Тобто — зустріч йому теж була потрібна.

Такі зустрічі ніколи не влаштовують, аби випити каву. Попередньо відбуваються численні переговори МЗС двох країн, де узгоджуються питання, що потребують обговорення голів держав. Нарешті, розмова Макрона з Зеленським віз-а-ві тривала непередбачувано довго. Президенти розмовляли більше 1,5 годин і через те мусили відмовитися від переговорів в розширеному форматі.

… І Мендель з окулярами… Справді-бо, “Пусти Маньку до Парижа…”

Про що все це нам говорить?
Це говорить, що Макрон Зеленського у чомусь переконував. У чомусь дуже «стрьомному» — такому, що попри графік, Зеленський вибіг до преси повідомити, що «все чудово — нічого не сталося».

Чого не сталося?!!!
Що відбувалося під час переговорів?

Моя версія така. Макрон таки озвучив Зеленському умови Путіна. Умови були злиті в соцмережі і для суспільства вони не секрет. Росія хоче подачі води в Крим, хоче, аби Україна почала переговори з терористами так званих «ДНР-ЛНР», і це закріпить статус «ДНР-ЛНР» в Конституції України. Тобто — це умови, по факту, визнання окупації Криму і виведення Росії з під санкцій Заходу.

Якби Зеленський прийняв ці умови бодай частково, Макрон перетворився б на миротворця і світоча світової дипломатії. Тому його задача була — переконати Зеленського.

Але. Умови уже були злиті в пресу. До речі, злити їх могли якраз з урядових установ України. Там патріотів не бракує. Зеленський розумів — у разі згоди на такі умови, фраза «Побачити Париж і померти» для нього втратить весь романтизм і набуде реальності.

Мені не раз доводилося чути на телеефірах, як нардепи зі «Слуги народу» говорили екс-ригам фрази штибу «ваші слова не позбавлені сенсу, але ви мусите розуміти, що половина України таких ідей не прийме». Зрозуміли? Не «ми не приймемо», а примарна «половина України» не прийме.

Хто це такі?
А це та «половина України», яка виходить на акції «Ні капітуляції» та інші протести Руху опору капітуляції. Це — ми. Маємо пишатися собою — нас чують. І нас бояться.
Саме страх перед «половиною України» робить «слуг» несподіваними патріотами. Саме страх не дозволив Зеленському погодитися на умови Макрона-Путіна.
І саме страх вигнав Зеленського до преси, розповісти, що все гаразд, зустрілися домовитися зустрітися. І все.

Це означає, що ми все робимо правильно. І мусимо робити так далі. Згадки про Майдан і акції патріотів таки примушують ЗЕкоманду не перетинати червоних ліній. І це не їхня — це наша, патріотичної Укураїни, заслуга.

А тому — тримаймо стрій і борімося далі. Це важко, та за нами Україна.

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *