Суспільство

Поторохтів Ілля

Published by:

Вночі бахкало-палахкало, аж дрож проймала нашу хатину. Дерев’яна, учверть цегли, вона зіщулилася, з кожним спалахом шепотіла з горища свої домові заклинання і плакала вікнами. Не забула, як навесні дрижала на всі чотири світи, коли небо звіріло рокотом літаків і гелікоптерів, зміїно сичало ракетами, пасаманило свій Божий вид їхнім сатанинським слідом і вергало на землю убивчу сталь; а свинцевими сутінками нітилася чорна стіна пущі, бо за нею, лякаючи моруге хмаровиння, вигойдувалося пекло: потопала у геєні вогнененній Богові душу винна Бородянка.

Continue reading

Культура

Перехрестіть мене, бабуню

Published by:

… Цими днями виповнилось 99 років від дня народження Маринчиної бабусі Ольги Іванівни Браціло… Зазвичай ми її навідували на кладовищі (тим паче, що в ці дні якраз і день народження Маринчиної прабабусі — Браціло Софії Федорівни). На жаль, наразі дорога до місця їхнього вічного спочинку засіяна залишками снарядів і дуже небезпечна…
Людмила Брацило

Continue reading

Політика

З того, що Навальний «наваяв»…

Published by:

Навальний з тюрми написав статтю про те, якою має бути росія після путіна. Сам факт такої дискусії — дуже важливий. Ще важливіше — вона ведеться публічно в самій росії. Хоч і розпочав її маргінальний Навальний, але це лише початок. Його стаття опублікована в The Washington Post. Слушна думка — зміна диктатора не убезпечить світ від нової агресії з боку росії — післявоєнна росія, як і післяпутінська приречена знову стати воюючою та агресивною. Тому, потрібно вже зараз думати про те, які запобіжники слід передбачити.

Continue reading

Суспільство

Убогість нашої культури

Published by:

«Перед тим, як пхатися в Європу, навчіться культури та підтирати попу» — такі слова почув від дядька поважного віку в одному із сіл Обухівського району, коли я стояв біля смітника із недокурків та кучугури пляшок, а він хитав головою. Убогість культури в незалежній Україні стає злочинною. Йдеться не про культуру аматорського драматурга чи районного огляду художньої самодіяльності, хоча і це важливо. Йдеться про культуру національну, європейську, світову, про загальну людську культуру. Навряд чи в Європі знайдеться ще такий народ, який би шанував своє, національне менше, аніж ми.

Continue reading

Культура

Вічний райський Спокій для Мандрівничого

Published by:

Минуло два роки, відколи не стало Олеся Доріченка…
… І знову вечірній дзвінок, від звуку якого стають ватними ноги. І чужий причавлений голос рідної людини, і звістка обухом: «Нема вже Олеся… Відмучився…». Довгі роки він боровся з непоступливою для медицини недугою. Затято, люто, ціпко боронив кожну п’ядь тіла, духу, мислі. За рік до смерті, на його День, 20 вересня, я ще вітав його телефоном. Встиг сказати кілька слів, почув на тому кінці його тихе «Отаке…». А далі голос доньки: «Олесь Васильович дуже втомився…»

Continue reading

Відео Новини

Закінчиться війна

Published by:

Пісня «Закінчиться війна» (слова Сергія Дзюби, музика Петра Лойтри) у виконанні лауреата міжнародних премій і конкурсів Валентини Олійник («Крила») — є щирим побажанням кожного патріотично налаштованого українця, європейця і громадянина будь-якої мирної країни світу. Слова літератора і поета-пісняра Сергія Дзюби та мелодія Петра Лойтри гармонійно відгукуються в наших серцях болем, сумом і бажанням повної і вирішальної перемоги над агресором.

Continue reading

Ексклюзивна хвиля

«Пан ліберал» Олег Бабишкін

Published by:

Що далі від мене «благоденствіє і мирне житіє» мого студентського буйносвіття, то більшають і «монументаліють» постаті деяких викладачів. Дається взнаки набутий досвід; сліди стусанів та пасамани-рубці од не такої чемної, толерантної та терпеливої у поясненнях-тлумаченнях-дефініціях, суто житейської науки знімають з очей полуду верхозорості та молодечого снобізму. Тоді краще видно ті зовні непоказні святі плінфи, які будують собор людської порядності.

Continue reading

Культура

Філологічний знак якости Миколи Ільницького

Published by:

Здибаюся з собою сам на сам
Посеред велелюдного базару,
Щоб дати простір білим парусам
Зі снів моїх, зі споминів і марень.
А білі сни – від білої стіни,
Білішої сьогодні, ніж учора,
І Ненаситцем вже пливуть човни,
Кармеля гострий напливає човен.

Continue reading

Суспільство

Воєнне вино…

Published by:

На самому початку війни російська ракета поцілила в склад Гудвайну на Київщині. Було знищено вина на десятки мільйонів долларів. Але навіть тоді кілька сотень пляшок вціліли. І Гудвайн їх продавав під етикеткою «Вина, що вижили», відраховуючи певні проценти на потреби ЗСУ. Я теж купив кілька таких.

Continue reading

Культура

Не стало Олени Кияшко

Published by:

Мій добрий друг, патріотка України, колега і просто мудра жінка Олена Кияшко закінчила земний шлях. Ще не надруковані її спогади про сильних особистостей, що наближали, як і вона, незалежність України у кінці 80-х на початку 90-років. Добре, що побачила світ книга «Нас, друзі, Менщина єднає», яку вона редагувала і представляла у лютому 2021 року у бібліотеці Короленка.

Continue reading