Культура

60 років тому помер Максим Рильський

Published by:

24 липня, 60 років тому зупинилося серце Максима Тадейовича Рильського. … Прокинувся вночі від крику птаха – пронизливого, розпачливого, що доносився від старої вишні, до якої виходило вікно моєї кімнати. Дерево до нашого часу не збереглося, тоді вишня росла ліворуч від входу до голосіївського будинку, відразу за туями. Вранці, коли всі прокинулися, дідуся вже не було в живих. Більше птаха, не знати якого саме, на тому місці ніхто не бачив і не чув. Ми зрозуміли, що це Голосіївський ліс надіслав гінця попрощатися із своїм улюбленим поетом.

Continue reading

Суспільство

Дозрілі квіти дитячий мрій

Published by:

В задушливій імлі однакових розплавлених від спеки днів поволі проминає календарна середина літа. Вона зникає за обрієм пам’яті, розчиняється в розпеченому мареві, яким останні кілька тижнів літо зосереджено облизувало все, що трапляло в поле зору його палаючого небесного ока.

Continue reading

Культура

Суворий реалізм про війну

Published by:

Якщо ще не читали книжку колишнього вчителя і журналіста із Запоріжжя Бориса Артемова «Марік», видану видавництвом «Білка» цьогоріч, маєте цю книжку прочитати. Вам дуже пощастить, якщо ви її прочитаєте. Звичайно, фіг цю книжку розрекламують усі ці глянцеві журнали та й електронні теж, однак досі нічого кращого про війну у нас написано і видано не було.

Continue reading

Культура

Що треба письменнику для розчулення?

Published by:

Невеличка літературна замальовка. Як більшість із вас знає, друзі, я живу в Івано-Франківську (нічого приховувати, у цьому ж місті маю кілька «шанувальників» із якимись несамовитими літературними ревнощами). Але мене на кожному кроці не перепиняють, хоча впізнають чимало людей і то не лише у в Івано-Франківську, а будь-де в Україні, часто у зв’язку з ютуб-каналом.

Continue reading

Політика

Отака вона, велич Америки

Published by:

Отже, Байден взяв і зробив те, що від нього вимагалося. Знявся з виборів. І це страшний удар по Трампу. В його команді вже заготували стратегію агітації, яка спиралася на вік опонента та згасання його розумових здібностей. А тут – бац! Байден йде, демонструючи, що на відміну від Трампа не чіпляється за владу зубами й пазурами.

Continue reading

Політика

Боєць Джо

Published by:

Старого бійця Джо підвели сили. Але лише такий досвідчений і відповідальний, як він, міг чесно поставити собі політичний діагноз і дійти висновку в ситуації, коли ти знаєш, умієш і хочеш битися, але вже немає сил. І тому лише такий, як він, міг прийняти таке рішення заради своєї Америки та її принципів – знятися з виборів.

Continue reading

Суспільство

Загальнолюдське чи національне?

Published by:

Обговорили з побратимами вбивство Фаріон. Зрозумів про себе, що загальнолюдське я ставлю вище за національне. І це при тому, що завжди не тільки вважав себе, але й довів життям, що був і є патріотом. Звісно, не носінням вишиванки раз на рік. Чи мотивуючими (невідомо кого?) постАми про ненависть до ворогів у соцмережах.

Continue reading

Ексклюзивна хвиля

Вбивство І. Фаріон і книжка «Камю має померти»

Published by:

Її автор – італійський письменник Джованні Кателлі. Книжка вийшла в 2013 році, перекладена українською в 2023 році (видавництво Старого Лева). В 2019-му Дж.Кателлі опублікував розширену версію «Смерть Камю» (не перекладена). Мені важко визначити жанр книжки, в якій присутні журналістське розслідування, дослідження архівних видань, публіцистика, інтерв’ю й елементи детективу. Трохи незвично.

Continue reading

Культура Суспільство

Про Фаріон. Проміжкові політичні підсумки

Published by:

Проросійському населенню пофіг. Україноцентричні розділилися на тих, хто мовчить, бо не готовий до глорифікації Фаріон і тих, хто в усьому звинувачує росіян під слоганом «вони стріляли не в неї, а в українську мову».

Continue reading

Культура Суспільство

Вбивають воїнів духу…

Published by:

Убили! … За що… Чому… А за що убили Симоненка? Стуса? Миколайчука? Сосюру? Григорія Косинку? Чорновола? Валер’яна Підмогильного, Валер’яна Поліщука, Марка Вороного, Миколу Куліша, Миколу Хвильового, Михайля Семенка, Євгена Плужника, Миколу Зерова, Леся Курбаса?

Continue reading