Культура

«Істинні» галичани і «змосковлені» сіверяни…

Є такий архієпископ у московській церкві — Ніжинський Климент (світське ім’я — Олег Вечеря), що очолює інформаційно-просвітницький відділ УПЦ Московського патріархату.

Постійні фейки, брехня, по-нормальному кажучи — його профіль. Так ось і щойно ця контора розмістила інформацію про перехід парафії в селі Ковпита Чернігівського району до української церкви.

Пише відомство владики Климента, що напередодні священик московського патріархату отець Тарас Свистун із Пакуля провів збори громади в кількості 40 осіб, які висловились за московський патріархат.

БРЕХНЯ полягає в тому, що, по-перше, про ті збори ніхто не знав, а по-друге, було присутніх не 40, а 26 осіб. Серед яких — двоє школярів, які, як відомо, права голосу не мають.

Натомість другого дня, як було широко оголошено, відбулися справжні збори за участі панад 120 осіб, в тому числі 40 людей приїхали із села Жидиничі, яке входить до Ковпитської сільради і де хочуть взагалі утворити окрему парафію української церкви.

Так ось на цих зборах дали слово і отцеві Тарасу, який, яко істинний галичанин, агітував за московську церкву. Але поліщуки, ці вперті та «змосковлені» сіверяни, не послухалися і проголосували за перехід до української церкви.

Молодіжна патріотична організація «С14», якою владика Климент лякає обивателів, фільмувала на відео хід зборів з виступами селян. Але саме відео вл. Климент чомусь і не припасував до інформації про збори в Ковпиті. Як і не розповів, який доти від московської церкви нездалий був священик о. Віктор Волін, що його з радістю селяни нарешті позбулися.

Отже, 113 селян проголосували за перехід до православної української церкви, 7 були проти і 4 утримались.

І останнє — сайт інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, яким керує владика Климент, зареєстрований в Російській Федерації. Шоб надьожно контролювався!

Василь Чепурний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *