Економіка

Siemens дистанціюється від вбивць

Siemens вперше в історії компанії повністю згортає свій бізнес в Росії! Хоча історія компанії Siemens дуже тісно повязана з Росією. Siemens & Halske (S&H) здійснила свою першу поставку телеграфного обладнання до Росії ще в 1851 році. Ділові відносини, які розпочалися з 75 електричних стрілочних телеграфів, переросли в давню успішну співпрацю – російський ринок навіть допоміг Siemens пережити кризу на кілька років, після того, як компанія була заснована, і виросла в покупця для широкого асортименту електротехнічної продукції.

Після фази сповільненої ділової активності під час холодної війни Siemens успішно повернувся на російський ринок наприкінці 20 століття.

Однак сьогодні, 12 травня 2022 року компанія розпочала процедуру згортання своєї промислової діяльності в Росії і має плани перемістити цю левову частку свого бізнесу в Україну.

Після початку війни Росії в Україні Siemens AG призупинила весь новий бізнес і міжнародні поставки до Росії та Білорусі. Комплексні міжнародні санкції, а також поточні та потенційні контрзаходи доволі відчутно впливають на бізнес-діяльність компанії в РФ, зокрема на залізничне обслуговування та технічне обслуговування в багатьох сферах російської промисловості. Від електричних лампочок до найсучаснішого електронного устаткування, товарів подвійного призначення, в тому числі, i для військових потреб.

Роланд Буш, президент і генеральний директор Siemens AG, сказав: «Ми засуджуємо війну в Україні і вирішили провести впорядкований процес, щоб згорнути нашу промислову діяльність у Росії. Це було нелегке рішення, враховуючи наш обов’язок піклуватися про наших співробітників і давні стосунки з клієнтами на ринку, де ми працюємо вже майже 170 років. Ми оцінюємо вплив на наших людей і будемо продовжувати підтримувати їх у міру своїх можливостей. У той же час ми надаємо гуманітарну допомогу нашим колегам і народу України та підтримуємо міжнародне співтовариство у закликах до миру».

Підприємство керуватиме впорядкованим процесом, щоб припинити свою діяльність відповідно до нормативних вимог та міжнародних санкцій.

Вихід Siemens AG з російського ринку це надпотужний удар по економіці Росії, яка й без того конає. Siemens АG — німецький конгломерат, що працює в галузі електротехніки, електроніки, енергетичного обладнання, транспорту, медичного обладнання та світлотехніки, а також спеціалізованих послуг у різних галузях промисловості, транспорту та зв’язку. Штаб-квартири знаходяться в Берліні та Мюнхені.

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *