Суспільство

Чорнило у каламарі і в кориті

Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати дослідження, яке проводила з 6 по 8 лютого серед населення віком від 18 років в усіх областях країни, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Понад три чверті українців начувані і мають власну думку про санкції РНБО проти телеканалів «112.Україна», «NewsOne» і ZIK. Більшість людей – близько 60 відсотків – підтримують рішення Президента Зеленського. Не згодні з ним 37 відсотків респондентів.

А тим часом набирають обертів пристрасті в середовищі тих, кого ця тема стосується безпосередньо. Йдеться про скандальні висловлювання у соцмережах голови НСЖУ Сергія Томіленка, який фактично підтримав канали Віктора Медведчука. Медійні спільноти в областях вражені сваволею столичного очільника, який представляє їхні інтереси, але діє всупереч і на шкоду журналістиці, якою підміняє фактично ворожу пропаганду.

У спільній заяві голів Волинської, Львівської, Рівненської, Херсонської, Івано-Франківської, Миколаївської, Харківської, Хмельницької, Тернопільської, Житомирської, Чернігівської обласних організацій НСЖУ йдеться про те, що Сергій Томіленко фактично опинився серед тих захисників, хто, прикривається і маніпулює свободою слова. А насправді «намагається виправдати і захистити тих, хто сіє «зуби дракона». Автори заяви висловилися недвозначно: не підтримуємо такі дії очільника НСЖУ. «Сергій Томіленко висловлює лише свою приватну точку зору щодо рішення про закриття проросійських телеканалів і не має права представляти її, в тім числі на міжнародній арені, як позицію всієї української журналістської спільноти», – йдеться у заяві.

Як стверджують керівники-підписанти, з їхньою позицією солідарні і Київська міська та обласна організації спілки. Справді, правління столичного міського та обласного осередків НСЖУ зробило заяву, в якій висловило підтримку рішенню РНБО закрити названі телеканали.

Схоже, в журналістській спільноті визрівають потужні грона гніву проти нинішнього керманства Національної спілки журналістів. Справа, очевидно, йде до позачергового з’їзду НСЖУ з єдиним питанням: очільника у відставку!

Леонід Ісаченко, «ГРІНЧЕНКО-інформ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *