25 червня 1903 року народився Джордж Орвелл. Багато його творів пророчі – особливо роман «1984» та повість «Колгосп тварин», де він описує соціальні, політичні та гуманітарні сторони майбутнього суспільства. Так ось, коли настав той загадковий 1984-й рік, журнал «Футурист» підрахував: зі 137 пророцтв письменника на той момент збулося 100.
Чому ці пророцтва «стали прозою життя XXI століття», і, головне, чому ці зміни переважна більшість наших сучасників сприймає як щось природне, належне і навіть бажане, як таку собі «нову нормальність»?
Звичайно, в деяких своїх аспектах, таких як тотальне насадження трансгендерності, критичної расової теорії, просування штучного інтелекту, генетично модифікованих організмів, наркотиків та цифрових валют — сучасність виявилася навіть крутішою за фантазії Орвелла. Тобто наш світ справді рухається шляхом, який був передбачений Орвеллом?
Що це: випадковість, містика чи реалізація планів певних структур на кшталт “глибинної держави”, аналога “внутрішньої партії” у романі “1984”?
Ось стислий список пророцтв письменника:
– знищення залишків демократії та встановлення тоталітарного режиму;
– загальне безперервне стеження за допомогою не лише спеціальних служб, а й також технічних засобів та добровільних стукачів;
– таємні домовленості уряду про проведення локальних війн задля утримання влади;
– нав’язування владою народу зовнішніх ворогів як засіб штучної консолідації суспільства;
– знищення культури та освіти;
– сексуальна революція з такими її проявами, як планомірне знищення сім’ї, статевих відмінностей, народження дітей;
– генна інженерія, поставлена службу тоталітарному режиму;
– жорсткий контроль за ЗМІ;
– програмування свідомості людей і перетворення їх на біороботів;
– масове насадження дводумства та новомови;
– переписування історії для її відповідності ідеології сьогодення та ін.
Сергій Чаплигін