Політика

«Опівнічні» висновки Джона Саллівана

Із книги колишнього посла США в Москві Джона Саллівана (лютий 2020 — вересень 2022 рр) «Опівночі в Москві»: «По-перше, Росія — не просто противник Сполучених Штатів. Уряд Путіна в Кремлі — самопроголошений ворог Сполучених Штатів…

Визнання того, що російський уряд вважає себе ворогом Сполучених Штатів, неминуче призводить до висновку, що Путін щиро і рішуче вірить у те, що перебуває у стані війни зі Сполученими Штатами і НАТО в Україні. Жодні жести доброї волі чи пошуки Заходом рішення шляхом переговорів не змінять цього факту.

По-друге, російському уряду не можна довіряти в жодному контексті. Путін і Кремль абсолютно не прив’язані до правди і фактів — і це ще одна причина, з якої з ними ніколи не буває легко мати справу. Довіра неможлива. Знаменита максима Рейгана «довіряй, але перевіряй», doveryai, no proveryai, у його відносинах із Радянським Союзом і Горбачовим, просто незастосовна і видається химерною зараз, коли йдеться про Москву. Довіри немає, є тільки перевірка…

По-третє, що б не говорив він або будь-який інший російський лідер, путінська Росія ніколи не відмовиться від мети «спеціальної військової операції» — підпорядкувати собі Україну. Ніколи. Коли Путін або хтось із його сурогатів говорить про переговори і мир, ми повинні визнати і розглядати це як чисту дезінформацію.

Мене часто запитують, чи є в Україні «з’їзд із траси» для Путіна. Моя відповідь не змінилася: його немає, якщо тільки не перемогти на його умовах. Путін скористається будь-якою паузою або припиненням вогню тільки для того, щоб перевзутися і перегрупуватися для перемоги, щоб, так би мовити, завершити свій шлях, а не для того, щоб піти зовсім і домовитися про міцний мир».

Віктор Лешик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *