Про що свідчить дзвінок Олафа Шольца Путіну? Про що можна говорити годину, коли з перших слів все зрозуміло? Не лідер Європи в результаті розмови, а диктатор Росії поставив Заходу ультиматум. Власне, в ньому все те ж саме, що було в ультиматумі від грудня 2021 року: не тільки Україні не бачити НАТО, але й країнам Балтії, Угорщині, Польщі, Румунії, Чехії, Болгарії, Словакії…
Для Путіна все назване є санітарною зоною між росією і старим Заходом зразка 1991 року. От таким чином Путін накреслив переговорні позиції з Трампом: Україна для мене, всемогутнього, лише учбовий полігон, що мені про це говорити? Говорити буду лише про новий поділ Європи.
І в цьому, як не парадоксально, є дуже гарна новина для нас. Європейцям ще раз було показано, що нового Гітлера не Судети цікавлять і Австрія, а вплив на всю Європу. Путін не хитрує, як Алоїзович, він з усією руцькою пʼяною прямотою говорить: Європа буде моєю. Власне, в термінах Трампа і його команди це перекладається так: хочете, щоб я відійшов від Китаю і став союзником США, віддайте мені те, що обіцяно було в Ялті в лютому 1945 року. Тоді Ялтою Рузвельт розплатився за участь СРСР у війні проти Японії.
Чи готовий на такий трюк Трамп? Дуже сумніваюся. США не перебувають у фазі війни з Китаєм. У Трампа є час на спробу переформатувати Європу під потреби США, а саме змусити її мілітаризуватися і готуватися до великої війни. Щоб це сталося, політики-ліваки мають зійти з політичної арени. Власне, це вже й відбувається.
Щольц – підстрелений парашутист і чекає голосування в бундестазі з питання довіри. Рейтинг Макрона впав до найнижчого рівня. У Британії після перемоги на парламентських виборах 4 липня 2024 року, де лейбористи отримали 410 місць у парламенті, їхня підтримка почала зменшуватися. У жовтні 2024 року опитування показало, що лейбористи мають 29% підтримки, тоді як консерватори — 28%, що свідчить про зменшення розриву між партіями.
Віктор Лешик