Політика

Росія вчить Іран брехати

Після відчайдушних заперечень попервах своєї відповідальності, зіткнувшись із всебічними доказами, Іран остаточно визнав, що збив український пасажирський літак зі 176 пасажирами та екіпажем, що були на борту авіалайнера.

Катастрофа українського літака стала тією іскрою, яка збурила інтелектуальну частину іранського суспільства. Демонстранти вимагають відставки Верховного лідера Ірану аятолла Алі Хаменеї.

Дорса Джаббарі, кореспондентка телеканалу Al Jazeera передає з Тегерану: «Охоплені гнівом, іранці вимагають справедливості та відповідальності. Багато людей, у тому числі сім’ї жертв, перебувають у шоці. Вони не розуміють, чому їхній уряд так довго брехав їм про причини катастрофи авіалайнера».

А в Росії тим часом також… гніваються на владу Ірану.
Заступник голови Комітету оборони Державної думи Юрій Швиткін розкритикував позицію іранської влади, яка визнала свою відповідальність за збиття українського авіалайнера. Швиткін заявив російській радіостанції «Говорить Москва», що іранці повинні були звинуватити США в інциденті. Він сказав: «Це був ракетний удар, спровокований США…».

Російський сенатор Олексій Пушков повторив ту саму позицію, заявивши: «США повинні нести свою відповідальність за цю трагедію», стверджуючи, що Америка створює умови, які призводять до воєн у всьому світі.

До цього контексту Пушков підв’язав і збитий малазійський лайнер на Донбасі. Він відверто і нетерпляче дивується: мовляв, чому це досі Україна «все ще не визнає своєї вини», адже вона… не закрила український повітряний простір, «що і є причиною краху малайзійського «Боїнга».

Російське Федеральне агентство новин (RIA FAN) пішло ще далі, проштовхуючи теорію змови, буцім це… американський безпілотник збив український пасажирський авіалайнер у Ірані.

Додам, що RIA FAN — відома філія горезвісної російської фабрики тролів, яка носить назву «Інтернет-дослідницьке агентство».

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *