Суспільство

Погамуйте думки – і зміните життя

Люди думають і мріють приблизно однаково – створити довкола себе ідеальні відносини, знайти престижну і грошову роботу, стати щасливими і задоволеними життям.

Але досягти бодай щось з того, омріяного — вимагає великої праці (в першу чергу над собою), терпіння і наполегливості.

Одні будують міцну сім’ю, інші обирають професійне зростання, треті – подорожі та пізнання світу. Але не всі розуміють, як саме цього досягти.

Михайло Литвак, психолог, письменник і психотерапевт, який написав понад 30 книг з практичної психології, сформулював 22 ключових правила для досягнення особистого і професійного успіху.

1. Щастя не може бути метою
Не женіться за щастям. Ви не знайдете його в іншій людині, або в матеріальних речах. Щастя виходить ізсередини, і ви можете досягти цього стану, коли навчитеся отримувати від життя задоволення. Ви повинні оволодіти мистецтвом розвитку своїх навичок і міркувати про свої досягнення і цілі, це і буде ваш шлях щастя.

2. Перестаньте бути залежними від думки оточуючих
Якщо ви задоволені собою і впевнені, що ви хороша, розумна і гідна людина, вам ніколи не знадобляться інші люди, щоб судити вас.

3. Не чекайте і не просіть
Якщо ви справді хочете чогось досягти, не чекайте і не питайте дозволу або схвалення інших, щоб зробити це. Постарайтеся стати тим, хто контролює все сам.

4. Не будьте теоретиком
Будьте зрілою людиною, яка перетворює знання в дії. Незріла людина часто має знання, але не знає, як його застосувати, тому йому нічого не залишається, як критикувати інших.

5. Добре сплановані дії – запорука успіху
Переконайтеся, що ви плануєте свої дії і організуєте життя згідно зі своїми пріоритетами. Це і є щастя.

6. Не підозрюйте оточуючих у всіх гріхах
Ваш найбільший ворог – не той, хто ховається в засідці, чекаючи, поки ви підковзнетеся. Ваш найлютіший ворог – ви самі. І сутичка з цим ворогом може бути дуже жорстокою.

7. Ви не долар, щоб усім подобатися
Якщо ви будете намагатися догодити кожному, можете відразу готуватися до великого провалу. Це неможливо. І нема чого. І якщо ви спробуєте, ви будете почувати себе незграбним і емоційно втомленим.

8. Платіть за рахунками
Якщо люди намагаються змусити вас почувати себе винуватим, або вдячним за їх допомогу, запитайте, скільки коштують їхні послуги. Розрахуйтеся і попрощайтеся.

9. Мрійте про реальні речі
Якщо вам подобається фантазувати, мрійте про те, що можливо втілити в життя. Не витрачайте час на обдумування нереальних планів і цілей.

10. Депресія – це не тільки морок
Не придушуйте почуття депресії. Депресія – це важко, погано і неприємно. Але це також і можливість зазирнути всередину себе. Дізнайтеся, що змушує вас рухатися далі, а що гальмує на цьому шляху.

11. Спілкуйтеся з ворогами
Розмовляти з друзями, безперечно, дуже приємно. Але тільки в розмові з ворогами ви можете дізнатися дещо нове про себе. Тому іноді корисніше слухати ворогів, а не друзів.

12. Книга – найкращий порадник
Читання хорошої книги завжди набагато корисніше, ніж спілкування з поверховою людиною.

13. Поводьте час гідно і з користю
Не копирсайтеся в житті інших, натомість зосередьтеся на тому, що приносить користь вам, наприклад, на науках або філософії.

14. Відносини – для зростання
Якщо ви відчуваєте, що відносини, романтичні або ділові, заважають вам розвиватися і стримують вас від успіху, перегляньте їх.

15. Не бійтеся людей
Якщо ви боїтеся заговорити з людьми, позбудьтеся цієї вади. Завважте, що людина може бути позитивно до вас налаштована.

16. Про жіночу логіку
Ідея про існування чоловічої та жіночої логіки сама по собі нелогічна. Людина або розумна, або ні.

17. Не бійтеся самотності
Якщо ви самотні, особливо після розриву романтичних відносин, не лякайтеся. Самотність – це частина вашої зрілості і духовного зростання. До того ж, наодинці з собою ви можете бути набагато продуктивнішими, ніж зазвичай.

18. Діліться радістю
Ніколи не будьте занадто егоїстичними в своєму власному щасті. Коли ви ділитеся ним зі своїми друзями, щастя має здатність збільшуватися. Його стає більше – адже ви бачите, як радіють ваші рідні люди.

19. Вас ніхто не гальмує
Просто одні вміють рухатися швидко, а ви живете в своєму темпі.

20. Не звертайте уваги на образи і критику
У день, коли ви досягнете своєї мети, ніщо не матиме значення.

21. Умійте хвалити себе
Той, хто не вміє хвалити себе, обов’язково буде критикувати всіх навколо. Навіть якщо йому особливо нема що сказати.

22. Вчіться жити для себе
Поки ви будете намагатися щось довести оточуючим, ви будете жити для них.

«То є Львів»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *