Хвиля Десни » 25 Січня, 2023

Daily Archives: 25 Січня, 2023

Культура

Журфак Прилюка

Published by:

Він любив нас, селюків неотесаних. Селюків, які відслужили військо. Дмитро Михайлович Прилюк. До сьої обойми потрафив був і я, хто зна звідки приїхавши до Кийова, та й став спудеєм журфаку КДУ ім. Т.Г. Шевченка. На вступних іспитах зірок з неба не хапав, можна було мене «зарізати» вмент. Але ж – але… Потім довідався, що напроти мого прізвища у вступній відомості була поставлена олівцем цяточка. Себто – «наш». Звісно, Дмитро Михайлович постарався… Я ж бо переміг конкурс «Проба пера», що Прилюк оголосив був у газеті «Молодь України»!

Continue reading

Політика

Леопарди полюватимуть на Донбасі

Published by:

«Канцлер Німеччини Олаф Шольц нарешті зважився: Німеччина постачатиме Україні танки Leopard 2. Про це пишуть німецькі газети Der Spiegel і агентство Reuters. Таким чином, Німеччина зараз прогинається під сильним міжнародним тиском. Американці також відправили б в Україну свої танки M1 Abrams, хоча ці танки менш придатні. Рішення прийнято після того, як прем’єр-міністр Польщі Моравецький попросив дозволу відправити в Україну 14 танків (рота) Leopard 2», – цитата з сайту бельгійської телекомпанії VRT.

Continue reading

Культура Суспільство

«Ти прощався, сину, ти прощався…»

Published by:

Загинув син поета Станіслава Чернілевського — так само поет Ілля Чернілевський. Трагіка цієї смерті, що сталась у травні минулого року, у донецьких степах, є непроминущою, передусім для матері й батька, усієї родини. Оприлюднені вірші загиблого Поета, доти маловідомого, вразили своєю пронизливістю, справжністю, поетичною досконалістю… Вразили навіть самого Станіслава, про що я чув від нього самого.

Continue reading