Хвиля Десни » 25 Грудня, 2023

Daily Archives: 25 Грудня, 2023

Культура Суспільство

Україна вагітна світлом

Published by:

Дорогі друзі, усіх, хто святкує свята за католицьким (уведеним Папою Григорієм григоріанським календарем), вітаю з Різдвом Христовим! Чим довша ніч і чим ближче до відчаю, тим більше хочеться світла. Кінця ночі.

Continue reading

Політика Суспільство

Христос вмер і вокрес

Published by:

Повернуто цивілізаційний рубіж між нами і «мертвими ходоками». Між Європою і «безкрайннім бездумним Сибіром». Виправлено давнє хронологічне каліцтво, яке мало означати асабліву відмінність цивілізації «мертвих ходоків», а без матафор між по-справжньому диким степом-тайгою і простором, який був, є, і буде оплотом культури, права, гуманізму і тверезого прагматизму.

Continue reading

Суспільство

Різдво і дисидентство

Published by:

Кілька років тому мене регулярно вербували в Різдво-дисиденти. Тобто, ось ми відзначаємо Різдво правильно, 24 грудня, ось у нас Святвечір нині, Різдво 25-го, бо це з усім світом. І любись конем, що офіційно — 6 січня. Ми підемо іншим шляхом. Іди з нами, старий. Тут же додавали: але 7 січня теж приходь бухать, бо то ж офіційно…

Continue reading

Суспільство

Що випить на Різдво? Однозначно — вино!

Published by:

Позаяк в ці непрості часи ми всі, по можливості, підтримуємо національного виробника, розповім коротко про українські вина. Я не сомельє, й не дегустатор, а просто – споживач, дилетант. Це – не експертна оцінка, а лише мої суб’єктивні враження. Про нотки ванілі, аромати свіжого сіна та мокрого крота, я писати не буду, бо то всьо – лабуда й непотрібні понти. Це — не реклама. Мені ніхто ці вина не присилав, і не просив про них написати. Я їх купив особисто сам. Сам і вип’ю!

Continue reading

Суспільство

Дух Різдва

Published by:

Виявляєтся, дух Різдва найкраще чути лише тоді, коли його втрачено. Всі попередні безкінечні Різдва опалубкою обліпили наше порожнє цьогорічне Різдво, щоб підкреслити його порожнечу і надати химерної форми. Колись дух Різдва, коли його тільки випустили для нас, малих, був дуже насиченим і пахнючим. Вистачало четвертинки або і навіть восьмушки, аби одразу відчути – оооо, Різдво. Зірки, коляда, вертеп, сніг, санки, до баби на вечерю на другий кінець села.

Continue reading

Суспільство

Христос народився!

Published by:

Навіть не можу згадати той момент, коли почала мріяти про «західне» Різдво. Здається, хотіла цього завжди. Принаймні, відколи дізналася, що весь той чарівний Merry Christmas, з різдвяним джазом і романтичними комедіями, відбувається у людей 25 грудня. За час роботи журналісткою написала з десяток публікацій на цю тему.

Continue reading