Економіка Політика

Війна і нафта

Війна в Україні може закінчитися в Ер-Ріяді або Пекіні. Аналітики JP Morgan вважають, що наступного року надлишок пропозиції сягне 1,3 млн барелів нафти на день через зростання видобутку в Бразилії, Гаяні та сланцевого видобутку в США. Ігор Сєчін з «Роснефти» сказав своєму старому другові з КДБ путіну готуватися до ціни нафти в 45-50 доларів за барель наступного року.

З поправкою на інфляцію це відповідає тій ціні, яка довела до банкрутства Радянський Союз у 1980-х роках.

Якщо саудівці знову вирішать заполонити світ дешевою нафтою, щоб повернути собі частку ринку, як багато хто пророкує, нафта впаде нижче 40 доларів і Росія змушена буде припинити війну.

Вперше в історії США елект-президент запросив на свою інавгурацію лідера іноземної держави. Це — Сі Цзіньпінь. Отже, якщо Сі прийме запрошення і почнеться поглиблений діалог між США і КНР, це може відтворити ситуацію за якої було розвалено СРСР. Ставка на заохочення Пекіна, зроблена за пропозицією Генрі Кіссінджера, тоді спрацювала. Чи спрацює зараз?

До змін в ядерній доктрині рф і до розмахування Путіним «Орєшніком», особисто я був впевнений, що це неможливо. Але вибір між хорошою ядерною війною і поганим миром може змусити Сі Цзіньпіня обрати саме поганий мир. Коли твій спаринг-партнер по антиамериканській коаліції демонструє ознаки параноїдального безумства, зрадити його – це означає вчасно закрити залізобетонні двері бункера, де росія вирішила самознищитися.

Віктор Лешик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *