Хвиля Десни » 12 Лютого, 2021

Daily Archives: 12 Лютого, 2021

Культура

Ще один журналіст став читабельним письменником

Published by:

Це відомий чернівецький кореспондент, блогер, редактор Юрій Чорней, який нещодавно «вистрілив» документальним романом, котрий вже викликав ажіотаж не тільки на Буковині. Що ж, після Гемінгвея, Марка Твена, Артуро Переса-Реверте, Віталія Жежери та інших газетників, ще один журналіст подався у письменники. І зробив це зухвало.

Continue reading

Суспільство

Три короткі притчі

Published by:

За що всі люблять притчі – так це за лапідарність і глибину думки. Причому ця глибина змінюється з часом – щоразу бачимо в них щось нове. Вони повчають і розважають, але при цьому абсолютно не напружують – саме так хочеться вчитися життя.

Continue reading

Політика

Атака на український простір

Published by:

Влада Зеленського почала масштабну атаку на українську мову! Загроза доволі велика. Адже «слуги» Зеленського внесли аж два законопроекти про фактичне вихолощення Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Continue reading

Культура

Ювіляр Василь Яременко

Published by:

90 років Василеві Яременку. Аспірантом я дізнався, що він є упорядником творів Ореста Левицького у серії «Бібліотека історичної прози», і прийшов до нього. Я й досі під враженням від його робочого кабінету у квартирі на Лівому березі Дніпра…

Continue reading

Культура

Нашому Вась Васю — 90!

Published by:

— Алло, Василю Васильовичу, доброго дня! Сергій Сай-Боднар… — зателефонував я вчора куратору нашої другої групи факультету журналістики КДУ імені Т.Шевченка (1981-1986 років навчання).
— Так-так , Сергію, слухаю… — почув я рідний і бадьорий голос й одразу ж запитання: — Як там твоя Лариса?

Continue reading

Культура

Промоутер українського слова

Published by:

Василеві Яременку – 90! Для влучної характеристики Василя Васильовича Яременка – дослідника української літератури і журналістики, публіциста, лексикографа, почесного професора столичного Грінченкового університету – напросилося саме оте чужинське «промоутер». Нинішньому поколінню студентства воно надто знайоме й зрозуміле.

Continue reading