… Вранці 19 серпня 1991 року я, тодішній головний редактор республіканського молодіжного журналу «Ранок», мав справи у центрі Києва. Про те, що у Москві стався державний переворот і що Горбачова його ж найближчі соратники брутально зачинили під посиленою вартою на дачі у кримському Форосі, мені вже було відомо. Хотілося з кимось із тих, кому цілком довіряв, поділитися своїми тривогами і думками. Тож проїжджаючи повз будівлю на Десятинній, де тепер розташоване Міністерство закордонних справ, заскочив на кілька хвилин до свого доброго приятеля Олександра Чижа, голови Комітету молодіжних організацій України.
Daily Archives: 19 Серпня, 2021
«Вовчата» на полюванні
Цей День Незалежності, напевно, вже запам’ятається багатьом. Мені також, бо я отримав щойно першу порцію негативу. І справа навіть не в тому, що добирався з лівого берега Дніпра на правий у страшних заторах три (!) години. Усі вулиці стояли. Сморід від газів такий, що можна вчадіти, бо ж після дощу підвищена вологість. Водії знервовані і виснажені до краю…
Петро Антоненко з поезією музики
У безмежному ютубському морі натрапив раптом на творчий вечір чернігівського журналіста, письменника, поета, редактора Петра Антоненка, і виявилось, що це зовсім інший чоловік, якого знаю, з яким ставав колись до бесіди, про якого щось чув і читав, якого уявляв, прозираючи як помітну постать, але лише пресового середовища.
План украінскава аншлюса у Ворзелі…
Музей у Ворзелі в будинку графині Уварової цікавив мене тим, що тут часто бував Ігор Сікорський, про якого я написав роман «Капелюх Сікорського», і тим, що в ньому в 1920-1923 роках викладав українську мову цікавий український письменник Валер’ян Підмогильний. Будинок і територія музею доглянуті. Пристойно виглядає перший поверх.