Політика

Піддакують Венеції, а тягнуть до Сибіру…

Міністерство освіти і науки оголосило війну українському народові. Венеційська комісія дала позитивний висновок Закону про освіту в частині захисту національних меншин. Однак, українські посадовці замовчують той факт, що Венеційська комісія дає рекомендації і щодо підсилення ролі державної мови в Україні.

«Сприяння посиленню державної мови та її обов’язковість для усіх громадян є законною і навіть похвальною метою держави», — йдеться у висновку.

Українські посадовці постійно маніпулюють Європейською Хартією Захисту мов національних меншин, замовчуючи, що в ній є статті і про захист державних мов. Українські посадовці, зокрема МОН знову зманіпулювало тепер уже висновками Венеційської комісії.

Що рекомендує Венеційська комісія?
Вона рекомендує на додачу до вивчення ДЕРЖАВНОЇ мови додавати і ЧАСТКУ мов національних меншин, але не навпаки. Венеційська комісія рекомендує зробити гнучким перехід з мов меншин на державну мову у початковій і середній школі. Венеційська комісія рекомендує підсилити якість викладання державної мови.

Що робить Міністерство освіти України у відповідь на рекомендації, особливо в частині підсилення державної мови? МОН знову пропонує звузити дію державної мови в країні. Воно запропонувало схему, якої немає ніде у світі, яка знову розсварить між собою меншини і український народ. Воно знову вигадало велосипед, замість того, щоб запозичити працюючі мовні моделі в сусідніх країнах.

Отже, у відповідь на Венеційські рекомендації МОН надало свої пропозиції:

1. МОН перекрутило концептуальний підхід Венеційської комісії і не до державної мови додало частку мов меншин, а навпаки, до навчання мовами національних меншин додало частку державної мови.

2. МОН розділило меншини на види і підвиди, і кожен вид меншин вивчатиме різну частку державної мови. У всіх країнах меншини рівні перед законом і в рівних умовах вивчають державні мови. Закон один для всіх, тільки не в нас.

3. МОН запропонувало втілити одночасно три схеми, а по факту чотири схеми, за якими меншини вивчатимуть державну мову. У кожній схемі вивчення державної мови зведено до мінімуму, що суперечить Європейській Хартії, рамковій Конвенції іншим європейським актам та рішенню Конституційного суду України, у якому йдеться: «Навчання в українських закладах українською мовою – мова меншин може вивчатися». Зведення державної мови до мінімуму приведе до розвалу країни.

4. МОН залишило ганебну мовну модель у школах, де все навчання відбувається мовою меншин, а державна мова вивчається як іноземна. Таку модель не застосовують ніде у світі, така мовна модель довела свою руйнівну силу, завдяки цій моделі у школах українці не знають і не поважають державну мову, і саме на такі території прийшла війна і війська сусідньої держави. МОН залишило цю модель у школах, тільки вирішило «погратися» — замінило в ній російськомовне населення на кримськотатарський народ. Тепер кримські татари, як російськомовні, вивчатимуть усі предмети з 1 по 12 клас кримськотатарською мовою, а українську мову вчитимуть як іноземну.

5. На вимогу угорської і румунської сторони звільнити їх від вивчення державної української мови (73 % випускників цих меншин сьогодні не володіють державною мовою). МОН іде назустріч вимогам цих меншин і пропонує таку схему вивчення державної мови, яка не змінить ситуацію.

6. У Венеційських висновках ідеться про гнучкий перехід на державну мову у ПОЧАТКОВІЙ та СЕРЕДНІЙ школі і не йдеться про старші класи, професійні та вищі заклади. МОН продовжує просувати в навчальних планах предмети мовами меншин у старших класах, а в Законі просуває мову меншин у вишах.
Міністерство освіти пообіцяло прописати зазначені схеми з вивчення меншинами державної мови в майбутньому Законі про СЕРЕДНЮ освіту…

Дорогі українці, Ви думали, що, отримавши висновки Венеційської комісії, Міністерство освіти заспокоїться і припинить війну проти українського народу? Ні, Міністерство тільки почало цю війну проти України.

Лариса Ніцой

***
Колись Москва, програвши дипломатичну битву на Берлінському конгресі 1878 року, погодилися віддати ВСЮ Болгарію. Піти звідти восвояси. Але взамін, тоненьким голосочком, попросила одну дрібничку: повний контроль за освітою Болгарії. Ну школи там, інститути… Неліквід якийсь.

І що?

Через 150 років Москва має на Балканах найрозгалуженішу та найвмотивованішу агентуру в Європі. І, попри членство в НАТО і ЄС, Болгарія потерпає від дуже складних форм москвофілії.

Те саме зараз в Україні.
Москва, зазнавши нищівного удару після Революції гідності та отримавши новий Берлінський конгрес — Асоціацію України з ЄС — докладає виняткових зусиль для контролю над цариною освіти.

Теперішнє Міністерство освіти й науки — повністю контрольований Москвою орган. Група шахраїв, яка сьогодні очолює МОН, потенційно небезпечніша навіть за структури Московської патріархії в Україні.
Бо володіють державним ресурсом.

Аналіз маніпуляцій МОН, проведений Ларисою Ніцой після оприлюднення висновків Венеційської комісії, приголомшує.
Тут потрібна справжня мобілізація — зупинити повномасштабну диверсію Ґрінєвічь і К’ проти української держави.

Ростислав Мартинюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *