Політика

«Вибрик» Володимира Зеленського

Вістка про те, що впіймано Віктора Медвечука — це звичайно дуже круто. Тепер треба не дати йому стати «самогубцем». Але ця вістка більше для нашого внутрішнього обговорення. А от що робити з федеральним президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайером? Скандальна новина про те, що Володимир Зеленський De Facto оголосив Штайнмайeра «не бажаною особою» в Україні — сколихнулa світові ЗМІ й усю політичну еліту світу та Європи.

Ось деякі заголовки із німецьких та іших західних ЗМІ: «Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмайер дістав мега-ляпаса від Володимира Зеленського», «Удар «мухобійкою» одержав Франк-Вальтер Штайнмайер від Володимира Зеленського», «Плювок» в обличчя президенту Німеччини Франку-Вальтеру Штайнмайеру»… — це чи не наймякші титульні «вітрини» найсвіжішої світової преси.

За фактом це занадто різкий і зухвалий випад щодо фередералного президента Німеччини. Історія дипломатії і міжнародних відносин знає випадки, коли президент Туреччини Реджеп Ердоган двічі відмовився від зустрічі з колишньою канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Ігнорував Ангелу Меркель і президент Польщі Анджей Дуда, тому Меркель обмежилася коротенькою розмовою з польським прем’єром Матеушем Моравецьким. Але, щоб ось так… посилати відкритим, прямим текстом президента держави слідом за «воєнним русскім кораблем»… — такі випадки мені невідомі. Адже ж можна було «відшити» Штайнмайера красиво і дипломатично, без образ.

В глибині душі я розумію «вибрик» Володимира Зеленського. Це і скандальнозвісна «формула Штайнмайeра», і його позиція: «Альтернативи Мінську і Нормандському формату немає»; це і підтримка «Північного потоку–2»; це і блокування продажу зброї Україні з країн НАТО… Але минуло трохи часу і пан Штайнмайeр хутенько «перевзувся» та визнав свої помилки.

Гаразд, можна в душі заперечити той факт, що визнання Штайнмайeром своєї стратегічної провини перед українцями й Україною не означає, що українці й Україна його пробачають. Проте, я ще раз наголошую, це мої емоції і переконання. Але в дипломатії і міжнародній політиці емоції є дуже кепським порадником. Тим більше, варто пам’ятати, що Франк-Вальтер Штайнмайер є не останньою людиною у німецькій і європейській політиці, a сьогоднішній ляпас Штайнмайeру може ще відгукнутись Зеленському болючим відлунням. Hаступні вибори канцлера ФРН у 2024 році. (!!!)

І ще одна важлива деталь. Поїздку до Києва запропонував Штайнмайеру президент Польщі Анджей Дуда разом з президентами Литви, Латвії й Естонії.

P.S.
… Під час візиту до Польщі президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайeр підтвердив, що його потенційний візит до Києва українська сторона назвала небажаним. Штайнмайeр хотів поїхати до Києва, щоб «надіслати сигнал європейської солідарності з Україною. Я був готовий до цього. Але, очевидно, треба визнати, що в Києві цього не хотіли» — скрушно зауважив він. Натомість Київ запросив відвідати українську столицю канцлера Німеччини Олафа Шольца.

Ростислав Демчук із Брюсселя

1 Коментар

 1. Анатолій Пінчук

  Тут автор так багато буков використав щодо скандалу з горезвісним Штайнмайером… Звичайно, з Брюсселя, з Європи воно так і є.
  Та для нашого 73% наріду значно більше важить ота світлина, де Медведчук з кайданками!
  От тільки вся ця історія до болю нагадує минулу «спецоперацію» з кетчуповим замахом на Шифера, чи то на його шофера… Та й ота міжнародна ганьба з суддею Чаусом ще не забулась.
  Все так до болю примітивно! Спочатку «дали» йому втекти (разом з «барахлом»), про що «довідались» лише за тиждень! Ну не може наш шоумен без піару, навіть в такий час! От тільки піарщиків потрібно поміняти. Що лише вартують оті щоденні його світлини з нехуденьким торсом, затягнутим у майку натівського зразка та сексуальна непоголеність! От побачить його воїн в окопі (через смартфон), і йому зразу стане тепліше… Та і в містах, де давно вже опалення вимкнуте, чи не працює, люди порадіють…
  А за давно «спаленного» агента Медведчука не хвилюйтесь, його ще обміняють, і серед обміняних знову буде «вкинуто» кілька свіжих агентів ворога, давно вже заготовлених…
  А стосовно Штайнмайера… Якби в 2019 році Народ вибрав справжнього Президента, то цього скандалу б не було, «усунення» Штайнмайера з делегації було б зроблено дипломатично. (Якщо це було б потрібно.)
  Та, за великим рахунком, не було б і війни, принаймі, в цих масштабах. Бо вже б своєчасно мали власну сучасну важку зброю, а не припинення фінансування оборонного комплексу.

  Але в нас всим тоді керувала ота ОПа, нафаршована російськими агентами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *