Політика

«Чорна діра» на імʼя Трамп

Як астрофізики виявили чорні діри в космосі? Як взагалі можна виявити те, чого не видно і що нічого не випромінює? Лише через вплив на навколишнє середовище та випромінювання, яке виникає під час взаємодії з іншими об’єктами. Дональд Трамп і є такою чорно дірою в політиці. Але через його дії під час першого президентства можна зрозуміти і спрогнозувати його подальші кроки.

Так, Дональд Трамп ганебно вів себе на зустрічі і прес-конференції з Путіним у липні 2018 року: розсипав компліменти кремлівському карлику, ганьбив національні розвідувальні служби США. Він нагадував у цей час за метким визначенням Арнольда Шварценегера “мокру локшину”. Але Трамп категорично виступив проти спорудження для російського газопостачання “Північного потоку-2”. Він же, обурений тим, що “США захищає Європу, а та шле грошики в Москву”, наказав перемістити американські військові бази з ФРН до Польщі і Румунії. Не до Португалії чи Греції, а поближче до кордонів з Росією.

Трамп категорично виступив, здійнявши через своє посольство в Берліні, гучний скандал проти продажу провідної німецької телекомунікаційної компанії Китаю. І оборудка ця була теж заблокована.

Трамп точно не любить ні Китай, ні Росію, ні Європейський союз — він категорично підтримав вихід із ЄС В.Британії. Хтось скаже, що тим самим він дбав про кращі умови для ведення американського бізнесу в Європі – і буде правим. Так, інтереси США і насамперед інтереси великого американського капіталу для Трампа понад усе. На блокуванні російського газу американці, поставляючи до ЄС зріджений газ, дуже добре заробили, змусивши європейців платити за газ значну вищу ціну від російської.

Що стосується Китаю, то 45-й президент розгорнув проти нього справжню торгову війну. Мита на товари китайського виробництва і умови для китайських інвесторів він зробив по-справжньому драконівськими. Можна сказати, що такими діями “чорна діра на імʼя Трамп”. підштовхнула до тісного стратегічного зближення Росію і Китай. Відірвати зараз Москву від Пекіна і використати Москву проти Китаю у можливому військовому протистоянні навряд чи вдасться.

І Трамп дуже скоро у цьому переконається. Але наодинці США проти союзу Китаю-Росії-Ірану не здатні перемогти. Для цього США потрібні союзники: Австралія, Ізраїль, Японія, Південна Корея і … Європа. Але не бюрократична соціалістична Європа, не окремо Угорщина-Словаччина, що годуються з китайського і російського корита, а Європа, яка розчахне свій гаманець і стане інтенсивно витрачатися і на озброєння, і на армію, і на підтримку України, яка знекровлює союзника Китаю-Росію.

Це логіка коридору, де стіни заввишки з кілометр. З цього коридору не вискочить навіть Трамп.

Віктор Лешик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *