Спорт

Збірна стає справді національною

Сьогодні національна збірна України з футболу зіграє свій перший матч під орудою нового тренера Олександра Петракова. Наші гравці у відборі до чемпіонату світу-2022 зустрічаються в Астані зі збірною Казахстану. А напередодні відбулась прес-конференція, яку було любо-дорого дивитися, аж душа квітла – і головний тренер, і капітан команди спілкувалися українською…

Як мало треба направду для щастя – всього лише, аби велика нація відчула, що її кольори на футбольному полі захищають патріоти, люди, що шанують рідну землю, її святині і символи!

Олександр Петраков, який, правда, поки що виконує обов’язки головного тренера, одразу дав зрозуміти, що він гідний громадянин своєї країни – публічно, біля дошки зі світлинами полеглих українських героїв у війні з російськими загарбниками заявив: ті наші футболісти, що грають в Росії – не гратимуть у збірній, бо гроші, як і честь – таки мають запах!

А вчора приємно здивував Андрій Ярмоленко. Його щира українська на пресконференції. «Трошки соромився говорити рідною мовою, — зізнався Андрій. – Річ у тім, що я з батьками спілкуюся українською, але вона у нас, на Чернігівщині, не зовсім чиста. Думав, якщо вживати слова-паразити, то люди з мене будуть сміятися. Але потім якось дав кілька інтерв’ю українською і люди сказали: начебто нормально, мовляв, ти добре говориш! Тому і сьогодні вирішив спробувати». Він пообіцяв: якщо всім подобається, то й надалі розмовлятиме лише державною мовою.

Більше, аніж переконаний, якби на недавньому Євро-2020 наш головний тренер володів мовою свого народу, якби саме тією мовою жила команда і сповідувала український дух, ми мали би зовсім інший і результат, і рівень гри, і моральний клімат. Мова – то не лише засіб спілкування, то – аура. Або аура національної козацької волі і сили, або рабські пута і павутиння упослідженості, котрі неодмінно несе мова колонізатора.

Леонід Ісаченко, «ГРІНЧЕНКО-інформ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *