Культура

«Гран-прі» хору «Світич»

На початку березня в Києві стартував VIIІ Міжнародний конкурс «PREMIER», за участю дитячих, юнацьких та молодіжних творчих колективів і солістів.

Конкурс проводить Міжнародний благодійний фонд «Vivаt art» за сприяння Міністерства культури України та Департаменту культури КМДА у приміщенні Мистецького салону Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Понад 200 заявок надійшло до Оргкомітету конкурсу від окремих солістів та художніх колективів з України, Білорусі, Вірменії, Китаю, Польщі.

До складу професійного журі конкурсу увійшли відомі в Україні та за її межами музиканти: народні артисти України, професори В. Буймістер (голова журі), Л. Довгань, О. Дяченко; заслужений діяч мистецтв України, доцент Ю. Пучко-Колесник; І. Чуніхіна, С. Голованов, Р. Страхов.

У найпотужнішій номінації конкурсу – «Академічний вокал», в хоровій категорії «Профі», виступив Молодіжний хор «Світич» Ніжинського державного університету імені М. Гоголя під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Людмили Шумської та Людмили Костенко.

Хор «Світич» продемонстрував високий професійний рівень сценічної та вокальної майстерності і за виконання програми творів українських композиторів отримав найвищу нагороду конкурсу – «Гран-прі» та Кубок переможця. Спеціальні дипломи вручені також керівникам хору – професорам Л. Шумській та Л. Костенко.

Підготовка хору «Світич» до конкурсу – результат кропіткої праці усієї творчої команди колективу, що включає концертмейстера Г. Брюзгіну, солістку С. Подкользіну, хормейстерів Л. Мироненко і Т. Раструбу та всіх решту талановитих молодих співаків, які представляють студентську еліту сучасної Ніжинської вищої школи.

У творчому доробку славетного колективу – перемоги у понад 40 фахових Міжнародних та Всеукраїнських хорових конкурсах і фестивалях в Україні, Білорусі, Греції, Італії, Німеччині, Польщі, Сербії, Туреччині, Угорщині, Франції.

Блискучий виступ у Києві на VIIІ Міжнародному конкурсі «PREMIER» став ще одною яскравою сторінкою у біографії Молодіжного хору «Світич», який у поточному році відмічає свій 25-річний ювілей.

Тетяна Раструба,
викладач кафедри вокально-хорової майстерності
НДУ ім. М. Гоголя, хормейстер хору «Світич»
Світлина Валентини ВАЩЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *