Культура

Храми і пам’ятники з куполами

Екзарх Константинополя архієпископ Даниїл:
«Мені здається, що в Україні набудували занадто багато храмів. На заході країни, в центрі, в кожному селі ледь не собор збудований…

Але яку роль виконують ті храми?
Чи приведуть вони до себе людей? Якщо люди просто приходять туди на молитву, якщо не відбувається служіння церкви народу, то ми просто набудували божественних пам’ятників. Церква мусить довести, що виконує свою місію».

Це нагадало слова Вселенського патріарха Варфоломія, який у відповідь на самопохвальбу московського патріарха Кіріла, мовляв, скільки у них номінально православних та скільки храмів, відповів: а скільки ви людей воцерковили, скільки охрестили, скільки йдуть до сповіді???

І це питання риторичне – оно, російські поліцаї дали статистику скільки московськопідданих прийшли на Різдво до храмів — максимум 2% населення, і то в Мурманській області!

Натомість в Україні до Православної церкви, визнаної Константинополем, перейшли вже навіть перші громади у Житомирській та й навіть Миколаївській областях. Черга скоро дійде, сподіваюсь, і до Чернігівщини! Пора опам’ятовуватися…

Василь Чепурний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *