Культура

Все для себе чи країни?!

На фото — чоловік у трамваї подає контролерові свій квиток для перевірки. За вікном — 1973-й рік. Трамвай їде вулицями Осло — столиці Норвегії. Чоловік на фото біля вікна — король Норвегії Олаф V ( Олександр Едвард Христіан Фредерік). Коронований у червні 1952 року, Олаф V обрав собі гасло «Все для Норвегії». Король був фантастично популярним серед норвежців. Народ називав його «народним королем». По своїй державі він пересувався без охорони і коли йому цим дорікали, він відповідав, що у нього чотири мільйони тілоохоронців, тобто усі норвежці.

Під час енергетичної кризи уряд Норвегії жорстко обмежив урядовцям користування службовим автотранспортом. Підтримуючи політику уряду, король Олаф почав у службових справах їздити столичними трамваями.

Олаф V обіймав найвищу посаду в Норвегії до січня 1991 року. А ми якраз із 1991 року почали звикати до «мигалок» і перекривання вуличного руху для проїзду їхніх кортежів.

Уявляєте, скільки разів нашим президентам ще треба буде народитися, померти і знову народитися, щоб сягнути вершин королівської мудрості і шляхетності?

Лариса Сердюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *