Культура

Залиште «Пресу України» — пресі!

Фонд держмайна України офіційно повідомив популярні паперові видання «Україна молода» та «Сільські вісті», аби ті збирали манатки та в триденний термін забиралися геть з приміщення «Преса України»…

15 січня редакція «України молодої» отримала лист від регіонального відділу Фонду державного майна України по місту Києву, де йдеться: «У зв’язку з закінченням 15.12.2017 строку дії договору оренди… регіональне відділення Фонду, як орендодавець, відмовляє в продовженні строку його дії та вважає цей договір припиненим» і «… доручає балансоутримувачу ДП «Державне підприємство «Преса України» впродовж трьох робочих днів iз моменту отримання листа прийняти майно з орендованого користування».

В розповсюдженому повідомленні колективу «України молодої» — біль і розпач. Адже редакція в приміщенні видавництва розташовується з моменту заснування газети в липні 1991 року. І весь цей час автоматично продовжувався термін оренди.

Аж раптом без будь-яких пояснень вимагають звільнити приміщення, в якому упродовж багатьох років творилася історія газети! Та ще й серед зими!

«Чи розуміють у Фонді держмайна, що редакція — це не папка з документами, яку можна покласти під руку й піти?! Перевезти редакцію за такий короткий термін, не припинивши виходу газети, неможливо! Може, саме цього й хочуть у високих кабінетах? Може, саме в такий спосіб вирішили розправитися з газетою, яка не мовчить, напередодні майбутніх виборів? Але так нахабно й цинічно затуляти рота газеті не наважувалися навіть у часи злочинного режиму Януковича, який «УМ» завжди гостро критикувала!

«На жаль, — наголошує «УМ», — державна політика сформувала такі економічні обставини, що фактично унеможливлює діяльність українських друкованих ЗМІ. Через стрімке зростання курсу долара за останні роки в рази виросла вартість імпортованого газетного паперу, щороку зростають тарифи на поштову доставку… Фонд держмайна різко підняв орендну плату та оплату комунальних послуг у видавництві «Преса України».

Аналогічний лист і «три дні на збори» отримала і газета «Сільські вісті». І це при тому, що видавництво «Преса України» будувалося і багато десятиліть утримувалося на кошти, зароблені журналістами попередніх поколінь.

В «Україні молодій» та «Сільських вістях» працювали і працюють журналісти, які віддали роботі у стінах видавництва десятки років. Тож де, як не тут, вони мають продовжувати свою роботу?! Залиште «Пресу України» пресі!

«Вважаємо, — заявляє «Україна Молода» — пропозицію звільнити орендовані приміщення неприйнятним, антидержавним, антиукраїнським актом. «УМ» звертатиметься до Президента, уряду і Верховної Ради України, дипломатичних установ і міжнародних правозахисних організацій».

1 Коментар

  1. Вадим Вітковський

    Що це робиться в нашій /чи вже не нашій?!/ Україні?!… Якийсь державний бандитизм!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *