Політика

Касетний скандал №2. «Фуфло» для Гаранта

Розвесела історія у нас вийшла – в Інтернет був злитий запис розмови між кількома людьми, чиї голоси схожі на голоси прем’єра Гончарука, міністра Маркарової і першого заступника голови НБУ Рожкової.

На запису ці люди обговорюють неймовірну річ – як «пояснити» президенту Зеленському, чому гривня зміцнюється і в той же час — дірка в бюджеті «50 мільярдів грн» (насправді – більше, це визнав Мінфін).

Вони ремствують, що позаяк Зеленський не має розуміння чому воно так – він дослухається до пояснень про піраміду облігацій внутрішньої позики (і це правда), тому треба йому дати версію, в яку він повірить. Звучить фраза «у президента примітивне розуміння економіки». Голос, схожий на Гончарука, заявляє: «Я повний профан в економіці».

Ситуація неперевершена!
Група керівників економічного блоку уряду обговорюють, як їм дурити президента, аби приховати власні провали в економіці! Це нагадує касетний скандал часів Кучми.

Що все це означає?
Ну, по-перше, запис може бути просто фейком. Я взагалі дуже обережно ставлюся до таких «зливів». Записати фальшивку – багато ресурсів не треба. Звісно Гончарук, Маркарова і Рожкова будуть наполягати саме на цій версії.

Варіант два – запис автентичний.
На користь цієї версії говорить те, що тут нема нічого нового. Так, у бюджеті дірка під сотню мільярдів. Так, економіст з Гончарука, як з клоччя – батіг. Так, те, що Зеленський має примітивне уявлення про економіку країни – не новина. На цьому тлі вірогідність того, що така розмова справді була – дуже висока. Відтак, питання – кому вигідно?

Довго гадати не треба – достатньо звернути увагу на те, коли сплив запис і хто перший на нього жваво відреагував.

Відповіді такі.

Злили запис якраз напередодні засідання фракції «Слуга народу», на якій мусив бути Гончарук. А збурилися найбільше депутати тої самої «Слуги народу» — Бужанський та Дубінський. Дубінський постами на «Телеграм» просто фонтанував, та так, що відреагував навіть Портнов.

Дубінський і Бужанський – це Коломойський, їх зв’язували разом не раз. А відтак зрозуміло і те, хто саме записав розмову – МВС Авакова або інші силовики з МВСівським минулим. Що пов’язує структури Коломойського з МВС Зеленського поясню одним словом – Іловайськ. Варто додати, що той самий Дубінський неодноразово наголошував, що Арсен Аваков – майбутній прем’єр України.

Телеграм-канали, наближені до влади уже повідомили, що на засідання фракції «Слуга народу» поставили на голосування недовіру прем’єрові Гончаруку, але її підтримали лише 10 нардепів — Дубінський і наближені до нього. Усі інші «слуги» виступати проти Гончарука відмовилися – і це на тлі реального розколу всередині фракції.

Спікер Разумков щойно зняв з порядку денного президентський закон про децентралізацію (явно бракує голосів), а президентський законопроект про судову реформу набрав аж 217 голосів… за наявності монобільшості.

Що наразі?
Очевидно – все залежить від рішення Зеленського особисто. За законом уряд Гончарука має річний імунітет, але якщо ми побачимо протистояння президента і прем’єра, які категорично не довіряють одне одному, всі байки Гончарука про 40% зростання економіки за 5 років можна забути.

Проте, зміна уряду явно не вигідна Зеленському, позаяк він не хоче посилення Коломойського. Відтак – боротьба світло-зелених з темно-зеленими триватиме далі, на радість виборців, які всерйоз весною минулого року казали про «нові обличчя». Зеленський навряд чи повірить Гончаруку і забуде про сказане на записах. Про «лайкозалежність» Зеленського, а простіше, про його марнославство, написано вже чимало. Тож наступні серії цього серіалу за участі Зеленського – попереду.

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *