Політика

Про що би мав подумати Зеленський перед сном

Йдуть століття, а в Росії в частині ставлення до українців нічого не змінюється. От і тепер В. Путін щойно заявив, що справжнім автором української ідентичності був граф Потоцький.

Якщо вірити Путіну, то поляк придумав українців як окремий народ. Відповідно і окремої держави тут бути не повинно. Вважай — непорозуміння на російських територіях.

До речі, сьогодні ж Путін прямо заявив, що вважає частину українських земель «ісконно русскімі». А ще кілька століть тому російські правителі заявляли, що ніякої української мови немає. Тому позиція Росії в цьому питанні стара як світ.

Але найгірше тут навіть не це.
Найгірше те, що попри таку відверту ненависть і ворожість росіян до українців, в самій Україні вистачає людей, які досі, немов зазомбовані примари, і хочуть «миру» з Росією та щоб все було як раніше. І їх не цікавить якою є історія держави, в якій вони живуть, культура, мова чи національні герої. Головне, щоб пенсії і зарплати платили. І не стріляли. А хто це буде робити — не принципово.

Тому хотілося б, щоб ці слова В. Путіна в першу чергу уважно прочитав президент В. Зеленський, і нарешті усвідомив, що 2014 рік ніколи не був прикрою випадковістю, а став лише результатом історичного несприйняття росіянами українців як окремого, рівного собі народу.

І Путіну не потрібен лише Крим чи Донбас, Одеса чи Харків, йому потрібно мати в Україні підконтрольні території, які будуть робити те, що їм скажуть, без права на власну ідентичність, культуру, мову, історію, власних героїв. Зрештою, без права на свою суверенну і незалежну державу. Території — так, держава — ні.

Тому нехай би В. Зеленський кожного разу перед сном замислився не про те як помирити два дружні народи, а про те, що його самого вигадав польський граф.

Можливо, це спонукатиме до певних роздумів.

Денис Рибачок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *