Політика

Відозва 15-тьох або За наше європейське майбутнє

ВІДОЗВА УКРАЇНСЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ ДО СПІВВІТЧИЗНИКІВ НАПЕРЕДОДНІ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ

Висловлюючи тривогу за майбутнє нашої держави, напередодні президентських виборів звертаємося до громадян України з закликом проявити громадянську зрілість і зробити правильний вибір у час, коли вирішується доля України.

Демократичні вибори – велике завоювання українського народу, яке ми вибороли в горнилі драматичних випробувань. На відміну від авторитарних режимів, ми маємо можливість вільно обирати з-поміж різних кандидатів.

Однак нині вирішується кардинальне питання: чи ми продовжимо, незважаючи на численні труднощі і проблеми, рухатися в напрямку європейської і євроатлантичної інтеграції і побудови вільної демократичної держави, а чи, оступившись, втратимо можливість вибору, знову потонемо в багні «русского міра» і опинимося в пащі зажерливого геополітичного агресора і одвічного ворога України.

Наша свобода, наш добробут, наша можливість жити у вільній демократичній країні, наша впевненість у майбутньому залежать від нашого вибору, помилка в якому призведе до того, що країна буде відкинута в своєму розвитку на довгі роки.

Голосувати «на знак протесту», «по приколу» чи легковажно, не задумуючись, що буде завтра і в якій країні ми прокинемося наступного дня після виборів – безвідповідально і злочинно і перед самими собою, і перед нащадками. Наше рішення може спричинити нові драматичні сценарії для країни, а відтак – для всіх нас, її громадян. За політичну сліпоту доведеться тяжко і гірко розплачуватися всім нам.

Ми обираємо не найкращого коміка, котрий обіцяє вирішити державні проблеми універсальним способом — «посадити всіх», і за яким насправді стирчать вуха метких «регентів», що вже приміряють для своїх сідниць крісла господарів країни. Ми обираємо не чемпіонів з дешевого популізму, готових торгуватися хоч з Путіним, хоч з чортом, аби тільки отримати омріяну владу. Ми обираємо Президента сильної, демократичної європейської держави.

Ми обираємо Президента у драматичний час війни і окупації, в час, коли країна потребує демократичної влади, міцної економіки і сильної армії для збереження держави, забезпечення порядку, добробуту і спокою громадян.

Ми закликаємо вас, шановні українські громадяни, замислитися і чесно порівняти позитивні результати в країні, яких вдалося досягти за останні п’ять років президентства Петра Порошенка, з популізмом кандидатів, послужний список яких – переважно демагогічні обіцянки, показуха, театральні жести і брехня. Кандидатів, які обіцяють мир в Україні, але не кажуть, як вони збираються досягти миру – перемогою чи капітуляцією, і якою ціною вони збираються «домовлятися» з геополітичним маніяком, котрий марить новим переділом світу, в якому нема місця для України.

Незважаючи на неймовірно складні умови, Президент Петро Порошенко на практиці довів, що він – державний лідер зі стратегічним мисленням. В умовах політичної, фінансово-економічної і соціальної кризи, в умовах війни з агресивним і підступним ворогом Порошенко як Президент і Верховний головнокомандувач зумів утримати ситуацію під контролем.

Очоливши країну в час найбільшої небезпеки, в час, коли українська військова потуга була паралізована і знекровлена відкритими і прихованими агентами Москви, які за сприяння попередньої влади проникли буквально в усі ланки державного механізму, він домігся того, що українська армія модернізувалася, отримала бойовий досвід і на сьогодні це одна з найсильніших армій у Європі, а українські спецслужби чітко стоять в обороні держави.

Твердий курс на членство в Євросоюзі і НАТО, зона вільної торгівлі і статус асоційованого членства в ЄС, безвізовий режим, Єдина помісна церква, відмова від «великого договору» з Росією, позбавлення газової залежності від Кремля, впровадження електронного декларування статків чиновників – все це здобуто за часів президентства Порошенка і за його безпосередньої участі.

Звертаємося до тих українських виборців, хто, критикуючи чинного Президента за корупцію в державі, соціальну несправедливість, високі ціни, кадрові прорахунки і захланність чиновників, не задумуються над тим, що обрання когось із демагогів, котрі тиражують популістські обіцянки, аж ніяк не поліпшить становища, а навпаки, до існуючих проблем додасть нові.

В країні небезпечно зросте соціально-політична напруга, почнеться переділ власності, в результаті чого першими постраждають найбільш незахищені верстви населення, по яких вдарить зростання цін, інфляція, скорочення робочих місць.

Звертаємося до тих українських виборців, хто не усвідомлює, що ворог кидає шалені гроші, щоб збаламутити свідомість громадян, збурити протестні настрої, за будь-яку ціну дестабілізувати політичну ситуацію в країні, створити напередодні виборів атмосферу хаосу, безвладдя, суспільного паралічу.

Агенти Путіна тиражують у соціальних мережах і в засобах масової інформації найогиднішу брехню про чинного Президента, провокують радикальні настрої і з залученням натренованих «тітушків» влаштовують на вулицях і майданах українських міст безлад і заворушення.

Скомпрометована в очах демократичного Заходу і ослаблена внутрішніми безпорядками Україна, за задумом ворога, стане його легкою здобиччю.

Шановні українські громадяни!
Зважаючи на велику небезпеку, яка загрожує нашій державі, а також беручи до уваги незворотність демократичного, європейського курсу України, ми, українські письменники, засвідчуємо свою підтримку державотворчих ініціатив керівництва нашої країни і звертаємося до вас із закликом віддати свої голоси на президентських виборах за Петра Олексійовича Порошенка.

Ми віримо в мудрість українського народу, неодноразово підтверджену в найскладніші історичні періоди нашого драматичного буття.

Іван ДЗЮБА, Василь ГЕРАСИМ’ЮК, Любов ГОЛОТА, Богдан ГОРИНЬ, Віктор ЖЕНЧЕНКО, Микола ЖУЛИНСЬКИЙ, Анатолій КИЧИНСЬКИЙ, В’ячеслав МЕДВІДЬ, Юрій МУШКЕТИК, Дмитро ПАВЛИЧКО, Михайло СИДОРЖЕВСЬКИЙ, Віктор ТЕРЕН, Тарас ФЕДЮК, Олег ЧОРНОГУЗ, Юрій ЩЕРБАК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *