Політика

Зеленський летить у Брюссель…

50 хвилин тому Перший борт Франції взяв курс з Парижу у Брюссель. На борту літака Володимир Зеленський. У польоті вони разом з президентом Франції Емануелем Макроном. У Брюсселі Володимир Зеленський візьме участь у спеціальному саміті Європейського Союзу, а також виступить з промовою у Європейському парламенті. Перед цим, як відомо Володимир Зеленський у Парижі провів переговори з канцлером Німеччини Олавом Шольцем і президнтом Франції Емануелем Макроном.

Емануель Макрон нагородив президента України Володимира Зеленського орденом Почесного легіону. «Шана Україні та її народу. Шана вам, дорогий Володимире, за вашу мужність і самовідданість», — сказав при цьому президент Франції. Зеленський, своєю чергою, присвятив орден українському народу і подякував Макрону за підтримку. Орден Почесного легіону – найвища нагорода Франції, яку присуджує президент за військові або цивільні заслуги.

Нагадаю!
Напередодні, 8 січня, Зеленський здійснив другий закордонний візит (після відвідин Вашингтону 21 грудня 2022), з початку повномасштабного вторгення РФ в Україну. Він відвідав Лондон, де зустрівся з прем’єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком, виступив у Парламенті, зустрівся з Королем Великої Британії Чарльзом, а потім — Париж, де провів переговори з Макроном та канцлером ФРН Олафом Шольцем.

Сьогодні, 9 лютого, Зеленський виступить із промовою перед депутатами Європарламенту у Брюсселі, а також візьме участь у саміті глав держав та урядів країн Євросоюзу.

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *