Політика

Жупел ядерної зброї

Що найголовнішого в проекті закону на підтримку України, котрий запропонований групою, очолюваною спікером палати представників Майком Джонсоном? Ось це: Законопроєкт вимагає від Пентагону/Держдепартаменту надати чітку стратегію США щодо України протягом 45 днів. Опоненти-республіканці вдарили по найбільш болючому місцю команди Бадена — відсутність будь-якої стратегії щодо війни Росії проти України.

11 рік війни і жодного натяку на таку стратегію. Хто в цьому не тямить, може сказати: та плювати на той папірець, нам би Атакамсів, і побільше… Але снаряди, дрони, ракети рано чи пізно закінчаться. І вже восени потрібна буде нова порція допомоги (дай Бог в суботу й цю отримати). А що далі?

В недавному інтерв’ю Зеленський перерахував страхи, якими одержима команда Байдена (очевидно наслухався в закритих розмовах від заокеанських гостей):
– У Білому Домі побоюються різкого посилення Китаю, якщо Росія зазнає серйозної військової поразки.
– У самій Росії можуть початися внутрішні регіональні конфлікти, що може призвести до непрогнозованого розпаду РФ.
– Якщо деструкція в росії набуде катастрофічного масштабу, ядерна зброя може потрапити “не в ті руки”.

Та ще дещо було сказано, але суть глухого тупцювання владної команди у Вашингтоні в цьому – там бояться за долю ядерної зброї. Саркастична репліка Зеленського: так говорять — ніби-то зараз американці контролюють якимось чином російську ядерну зброю.

Жупел ЯЗ Путіна справді породив невиправну глибоко запущену фобію в середовищі пацифістів-демократів США. Весь світ, включно з Китаєм, категорично засуджує навіть натяки на застосування ЯЗ Росією. Щодо цього є абсолютний консенсус. І Путін про це знає і ніколи не піде на такий крок. Але команда Байдена мусолить і мусолить цю фобію.

Саме імперська Росія, а не ЯЗ була є і буде справжньою загрозою світові. Хто от прямо зараз може гарантувати, що услід за північною кореєю, росіяни інтенсивно не допомагають виготовлювати ЯЗ в Ірані? Або услід за Білоруссю не передають тактичну ЯЗ Хамасу?

Американці і досі дивляться на Росію, як на респектабельного світового гравця, постійного члена Ради безпеки ООН, члена Великої 20-ки. А це фікція. В Москві вже давно стався кримінальний переворот. До влади прийшла гопота без правил і поняття відповідальності. І тому одним з перших пунктів розроблюваної стратегії Білого дому має бути реформа Ради безпеки ООН з автоматичним позбавленням членства в Раді безпеки у разі порушення кордонів сусідьньої (чи не сусідньої держави) без офіційного запрошення демократичної законообраної влади.

З блюзнірством, коли новоявлений Гітлер, блокує в ООН всі рішення, спрямовані на відновлення миру, слід кінчати. Як слід кінчати Держдепу з іграми щодо санкцій проти Росії. Державу-терориста слід оголосити такою, що є спонсором тероризму з усіма наслідками, що звідси витікають. Україну уже на наступному саміті НАТО у Вашингтоні слід запросити до євроатлантичної унії. Разом із союзниками закрити небо хоча б на заході Україні, що межуть з країнами НАТО. І звичайно, системна допомога сучасною зброєю, засобами ППО-ПРО. Тоді українці відчують, що не одні. Тоді охочих піти захищати Україну стане значно більше. Бо це змінить радикально атмосферу в самій Україні.

А щодо майбутнього росії… Допоможіть нам зараз стати ефективною мілітарною державою, а ми допоможемо згодом з перетворенням росії на територію мирних прогнозованих держав.

Віктор Лешик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *