Політика

«Зоряний слід» для козлопиких

Премєр Великобританії Боріс Джонсон дотримав слово і в Україну прибувають зенітні ракетні комплекси Starstreak. Зенітні ракети британського виробництва, буквально цими днями будуть розгорнуті в Україні. Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес розповів журналістам, що система Starstreak – це ракети, політ яких втричі перевищує швидкість звуку і у найближчий час будуть готові до їх використання збройними силами Україні проти ворожих гелікоптерів і літаків.

Starstreak (буквально «зоряний слід») — британський зенітно-ракетний комплекс середнього радіусу дії, призначений для поразки вертольотів і літаків противника. Дальність дії ракет Starstreak сягає 7 лікометрів. Starstreak також позначають Starstreak HVM (High Velocity Missile — високошвидкісна ракета). Конструкція дозволяє розігнати суббоєприпаси до швидкості близько 3500 км/год, що нівелює будь-які протиракетні маневри супротивника.

Позиціонується виробником як багатоцільовий комплекс. Після пуску і розгону ракети до швидкостей більше 3 махів, відбувається відділення трьох суббоєприпасів, що наводяться далі за принципом «лазерна стежка» (напівавтоматичне командне наведення по лазерному променю, так званий «приборканий промінь»), за кордоном позначається як SACLOS beam-riding.

Використання в бойовій частині трьох кінетичних вольфрамових субелементів, кожен з яких має свою осколкову бойову частину, збільшує ймовірність успішного ураження цілі противника.

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *