Суспільство

Перепідготовка танкістів

В селищі Десна, у 169-му навчальному центрі з жовтня минулого року розпочалась підготовка танкових екіпажів за новими стандартами. Створено новий окремий підрозділ – школа танкістів.

Сюди прибувають військовослужбовці з усіх куточків країни в складі танкового екіпажу, зокрема командир танку, навідник та механік-водій. Основні вимоги — перебування на штатній посаді один рік і більше, наявність відповідної класної кваліфікації та базова підготовка за фахом.

— Головним завданням школи танкістів є мотивація кар’єрного росту серед воїнів-танкістів, вдосконалення практичних навичок та лідерських якостей, і насамперед — професійні навички кожного танкіста з врахуванням досвіду АТО/ООС, — розповідає начальник школи тутешніх танкістів Сергій Ізбаш.

Підготовка триває близько місяця. Всі танкові екіпажі проходять перепідготовку за декількома напрямками. Спочатку — індивідуальна підготовка. Потім, після здачі відповідних заліків, військовослужбовці навчаються на курсі колективної підготовки, який передбачає виконання складних тактичних прийомів, таких як «штани», «карусель», стрільба з-за терикону тощо.

Керівник навчань постійно ускладнює завдання та модулює різні ситуації, наближені до бойових.
Якщо вишкіл успішно завершено — військовослужбовці отримують рекомендації щодо присвоєння відповідної класної кваліфікації за танковими напрямками.

Після повернення до військової частини, за умови призначення в зону ООС кожен випускник отримує додаткову грошову винагороду в розмірі однієї тисячі гривень щомісячно.

Нині в школі танкістів є можливість одночасно проводити перепідготовку близько 120 фахівців танкових підрозділів. Програма навчання постійно коригується з врахуванням пропозицій слухачів курсів, досвіду АТО/ООС та закордонного досвіду.

Інструктори школи під час навчання використовують власний бойовий досвід АТО/ООС та досвід отриманий у закордонних колег, зокрема британців та американців.

Надалі керівництво школи танкістів має на меті проводити перепідготовку воїнів-танкістів до роти включно та створити окремий навчальний жіночий танковий екіпаж.

Підполковник
Ігор Березинський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *