Суспільство

Вітаємо наших МАМ

Сьогодні Україна відзначає День МАТЕРІ.
Історія цього свята на пошанування матерів має довгу і поважну історію.

Материнська неділя у деяких європейських країнах відзначалася здавен. Однак вперше ідея святкувати День матері зародилася у США у 1872 році, під час Громадянської війни — як день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі.

Відродилася вона знову ж таки в роки Першої світової війни, і знову в Америці. І лиш після її завершення День матері почали відзначати у другу неділю травня у Європі, де в ці дні вшановували Пречисту Діву Марію, а згодом розійшлося по всьому світу.

Зокрема, День Матері стали святкувати у 85-ти країнах Азії, Африки та в Австралії.

В Україну, точніше у Західну, свято прийшло у 1929 році – з Канади, від тамтешньої української діаспори. У Львові День матері відзначили вперше за ініціативи редактора тижневика «Жіноча доля» Олени Кисілевської. Поширювали його по всіх західних кресах України громадські організації «Союз українок», «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» та ін.

На радянській Україні День Матері замінили Днем жінки трудівниці і святкували 8-го березня. На зорі нашої Незалежності День Матері повернувся в Україну зусиллями відроджених жіночих організацій: Союзу українок, Жіночої громади України…. Долучилася до відродження цього свята і «Жіноча Громада Буковини», яку я очолювала у 1993-2000 роках.

Узаконене свято було Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99[1].

Звідтоді День Матері в Україні відзначають щороку у другу неділю травня. А цього року – сьогодні, 13 травня. Отож, щиро вітаю усіх матерів України з цим світлим СВЯТОМ на нашу честь і в пам’ять світлу наших МАТЕРІВ!

Найщиріші привітання «громадянкам» «Жіночої Громади Буковини», яку нині очолює Людмила Кушнерик. І на спомин ці світлини — свідчення нашої активного громадянської позиції і благодійної діяльності задля України…

Галина Тарасюк

1 Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *