Хвиля Десни » 7 Жовтня, 2017

Daily Archives: 7 Жовтня, 2017

Новини

Іван КОЧЕРГА, оточений совєцькою ескадрою…

Published by:

Іван КОЧЕРГА

Початком жовтня далекого від нас 1881 року народився Іван Кочерга – видатний український драматург.
Він народився у містечку Носівка на Чернігівщині. Батько працював на залізниці, родина часто змінювала місце проживання. Коли хлопцю було 10 років, родина оселилася у Чернігові. Там вчився у Чернігівській гімназії.

Після закінчення навчання Іван вирішив продовжити навчання у Київському університеті. Але у Чернігові залишилася його кохана дівчина – Аделаїда. Вона була на три роки старша, жила в родині старшої сестри, бо була напівсиротою: мати померла, а батько-скрипаль весь час пропадав на гастролях.
 

Continue reading

Культура

Іван Кочерга, оточений совєцькою ескадрою…

Published by:

Початком жовтня далекого від нас 1881 року народився Іван Кочерга – видатний український драматург. Він народився у містечку Носівка на Чернігівщині. Батько працював на залізниці, родина часто змінювала місце проживання. Коли хлопцю було 10 років, родина оселилася у Чернігові. Там вчився у Чернігівській гімназії.

Continue reading

Суспільство

Дошки Прилюку нема, а похабєнь висить…

Published by:

Друзі, це той момент, коли люто бракує слів.
Навіть нецензурних. Отам, де у стіні більмує чотири отвори, донедавна висіла меморіальна дошка. З барельєфом людини, дорогої десяткам поколінь випускників факультету журналістики столичного Шевченкового університету.

Багато років тому я був присутній на церемонії її відкриття. І розповідав старшому синові, тодішньому школяреві, що у цей під’їзд ми, студенти, заходили, як у рідний дім. Що з нього починали наш щорічний ритуал Новорічної коляди. Тут, у теплій оселі нас завжди радо стрічав «пан-господар» — декан Дмитро Михайлович Прилюк, і господиня Віра Григорівна.
 
Continue reading