Хвиля Десни » 29 Липня, 2022

Daily Archives: 29 Липня, 2022

Ексклюзивна хвиля

«Космічна» популярність Жадана

Published by:

До столичного Університету імені Бориса Грінченка без особливих анонсів та реклам навідався прозаїк і поет Сергій Жадан. До студентського вулика з розкладом пар увірвався студеним бадьором, привнесеним з осінньої золотої вулиці. Простора актова зала була запруджена по вінця, не лишилось вільних місць на балконі, викладачі та студенти стояли між рядами, а дехто примостився на підлозі поза залою у коридорі. Це нагадувало чорно-білі кадри мажорної радянської кінохроніки, коли в трудових колективах та багатотисячних наукових установах зустрічали Юрія Гагаріна, котрий, не очікуючи на милість природи і без жодної на то від неї згоди злітав у космос…

Continue reading

Культура

Сергій Жадан. Далі буде…

Published by:

Все, як завжди, має виправдання —
Всі дороги — пройдені і зайві,
Всі важкі ранкові прокидання
На порожніх і брудних вокзалах,
Всі метелики надій, що вперто
Б’ються в лампу місяця прадавню,
Навіть ми, що встигли ноги стерти
На шляху до свого виправдання.

(Сергій Жадан. Цитатник. К.1995)

Continue reading

Суспільство

Зверхність убогих «здрисць»

Published by:

Тисячі разів вітаюся: «Добрий день!» Знаєте, як сусіди відповідають? «Здрисьцє». Думаєте, не можуть вимовити, бо «чєлюстьнетака»? Ні! Можуть, але їм прописана зверхність. Якщо росіяни дозволять собі навіть подумати про розмови Українською (!), вони одразу ж утратять свою винятковість, яку їм прописала колоніальна московська адміністрація, і їм доведеться погодитися, що Українці теж люди, а Україна — існує. А це їм боляче визнати, що колонія більш розвинута, ніж метрополія.

Continue reading

Політика

Українські президенти з «писаними торбами»

Published by:

Почитаєш сповнену людського тепла статтю у «VOGUE» про нашу першу леді і президента — думаєш: які світлі люди, яка самопожертва і чистота! А потім почитаєш про нового генпрокурора Костіна, соратника Єрмака, заслуженого юриста, але без доброчесності, чиновника, що працевлаштовує усю свою родину на державних, теплих посадах, користується усіма благами держслужби і держбюджету, разом із Єрмаком найвище ставить міжлюдські взаємини і вірність першій людині в Україні, тобто Зеленському, і одразу все у твоїй голові змінюється: хочеться, щоб чиновники, зокрема правники служили не обраним людям, а Закону.

Continue reading