Ексклюзивна хвиля

«Заряджена» вода із унітазу

Після останніх президентських і парламентських виборів я остаточно переконався, що конституційно-демократичних шляхів виходу України із кризи не існує. У нас не соціально-економічна, а класична цивілізаційна криза.

Соціально-економічна криза є лише її одним із наслідків, а не причиною. Головною є криза ментальна, національна, мовна, духовна тощо.

Україна і українська нація цілеспрямовано заведені до глухого кута історії з географією, звідки ні теоретично, ні практично вийти з допомогою «дєрьмократії» не можливо. І ніякий Нетаньяху з дружиною в купі нас звідти не виведе.

Історія каже, ні, волає, що всі подібні країни і нації виходили з подібних криз лише шляхом найжорстокішої патріотичної диктатури, коли «хірург» вимушений робити складну операцію заради порятунку всього суспільного організму. Іншого шляху історія з географією не придумали.

Тому обговорення у соціальних мережах хто що сказав чи навіть подумав, коли в умовах цивілізаційної кризи більшість населення країни цілком закономірно взагалі не здатні второпати, що ж воно відбувається, як на мене, не має ніякого практичного сенсу.

В таких умовах не охлос, а лише невелика психічно адекватна і активна частина нації здатна змінити ситуацію на краще.

У нас настав черговий етап суспільного божевілля, як було в СРСР в останні роки його існування. Тоді газети світу рясніли заголовками на кшталт: «СРСР заполонила хвиля масового безумства. Божевільний «совок» заряджає водопровідну воду біля екранів телевізорів…»

Один професор мені сказав, що Зеленський — це Алан Чумак кінця 80-х років у «Країні дурнів». Тоді мільйони людей «заряджали» біля телевізорів водопровідну воду в емальованих тазах і трилітрових банках, щоб нею лікуватися.

А хіба нині в Україні не те саме?!
У 1989 р. один доктор фізико-математичних наук запитав мене, чи не збереглося в мене хоча б трохи «зарядженої» Чумаком води, бо в нього проблеми зі шлунком.

Я запропонував йому набрати води з унітаза. Ефект буде той же… Образився на мене на все життя.

Ось і нині охлос ображається, коли йому кажуть, що велосипед Голобородька — це все та ж водопровідна вода Чумака…

Петро Масляк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *