Культура

До 80-ліття Віталія Колодія

У Чернівцях вшанували пам’ять відомого українського письменника Віталія Колодія (1939-2016). На зустріч-спомин у Чернівецький обласний краєзнавчий музей завітали небайдужі до Поетового слова.

Захід проходив як зворушливий діалог: вірші Колодія чергувалися з розповідями про ювіляра декана філологічного факультету Чернівецького національного університету Юрія Федьковича, професора Бориса Бунчука, професора Богдана Мельничука, колег-журналістів, друзів — Миколи Шкрібляка, Юрія Терона та інших.

Про плідну багаторічну співпрацю з письменником згадувала Дарина Туз-Максимець. Спогадами про батька поділилися з присутніми доньки Оксана і Леся Колодій.

У рамках заходу відбулося вручення Міжнародної літературної премії імені Віталія Колодія, заснованої Видавничим домом «Букрек» і родиною.

Першим її лауреатом став Мірча Лютик, член Національних спілок письменників України, Румунії та Молдови. Цією відзнакою його нагороджено за збірку поезій «Зворотні обрії» (Чернівці, 2018), а також за популяризацію творчості Віталія Колодія в європейському літературно-мистецькому просторі.

Видавничий Дім «Букрек»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *