Культура Суспільство

Побутовий патріотизм

… Я поїхав свого часу до Франції, не володіючи французькою мовою. І у Франції дуже швидко зрозумів, що без французької мови шансів вижити у французькому суспільстві – нуль. Просто – нуль! Щоб спілкуватися французькою, мені знадобилося два місяці. Два місяці на вивчення французької! Якщо у людини низький IQ – чотири місяці. А якщо не барани – то два місяці. Все!

Всі українці, які виїжджають за кордон, прекрасно розмовляють місцевими мовами, бо немає виходу. Вони вивчають англійську, іспанську, португальську, а українську не можуть.

Побутовий патріотизм починається з мови.

Це французи дали мені розуміння, що мова, по-перше, це не так складно. А, по-друге, це питання виживання нації. У французів патріотизм — я називаю його побутовий — починається з мови і продовжується на звичках вживати національний продукт – свою літературу, музику, авто, вино і так далі.

В першу чергу у них все йде завжди французьке. Яке вино питимете? Звісно, французьке. Якщо французьке випили, тоді можуть спробувати угорське чи ізраїльське.

В українців — все навпаки. Тому треба нарешті усвідомити, що нас виховали, як баранів на забій. Реально нас виховували, щоб у 2022 році забити, перетворити в чергові області недоімперії. Нас до цього дуже довго готували. Тому мова — це резестивність нації…

Олег Скрипка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *