Культура

Речі журналіста стали експонатом

Три довгих роки цей банер височів над балконом Національної інформаційної агенції «Укрінформ», що на людному перехресті столичних вулиць Богдана Хмельницького і Пушкінської.

Він привертав увагу перехожих до долі кремлівського політв’язня Романа Сущенка, власкора «Укрінформу» в Москві. Відтепер цей банер став реліквією експозиції «Український Схід» Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Про це склали відповідний акт прийому-передачі керівники названих закладів О.Харченко та І.Ковальчук.

А сам Роман передав меморіалові цілу колекцію особистих речей, які служили йому у московському слідчому ізоляторі «Лефортово» та колонії неподалік с. Утробіно, що Кіровській області РФ: нумеровану шапку, куртку, джемпер, футболку, капці, та значну частину в’язничної кореспонденції.

Приймаючи од «укрінформівців» знаменитий банер, генеральний директор Національного музею історії України в Другій світовій війні Іван Ковальчук повідомив: щомісяця експозицію відвідує півтора мільйона людей, половина з яких – іноземці.

… Зізнаюсь, останній раз у цьому музеї був років з десять тому. Екскурсія першим поверхом, де розгорнуто експозицію «Український Схід», вразила неймовірно. Можливо, навіть більше, ніж та, до якої звикли. Певно, тим, що деякі з експонатів ще мають запах свіжої крові…

Ніхто не забутий, ніщо не забуто?..

Сергій Сай-Боднар, «ГРІНЧЕНКО-інформ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *