Політика

«Чорний вересень» — урок сьогоденню

Зараз вже мало хто згадує події, які відбулися в Росії 25 років тому. «Чорний вересень». Вибухи житлових будинків. Кілька багатоповерхових житлових будинків було підірвано за допомогою закладеної в підвали вибухівки: в Буйнакську (4 вересня), два в Москві (9 і 13 вересня) і у Волгодонську (16 вересня). Внаслідок інциндентів 307 людей загинули, понад 1700 осіб отримали поранення різного ступеня тяжкості або постраждали тією чи іншою мірою.

Вибухи дали серйозні аргументи для початку другої війни з Ічкерією. Російський уряд звинуватив чечеців, проте докази їхньої причетності так і не були надані.

22 вересня 1999 року близько 21 години мешканець будинку № 14/16 по вулиці Новоселів у Рязані Алєксєй Картофєльников помітив трьох незнайомців, двох чоловіків та жінку, які переносять мішки з легкової машини до підвалу. Викликана поліція виявила вибухівку, а ввечері 23 вересня в Рязані були затримані троє людей, підозрюваних у підготовці теракту, які виявилися….. співробітниками центрального апарату ФСБ. Ці люди, вибухівка та детонатор були терміново відправлені до Москви. А Патрушев, тодішній голова ФСБ, розповів здивованій публіці, що в Рязані проводилися навчання, у мішках знаходився цукор, а детонатор був фальшивий.

Виник колосальний скандал. Адже одразу стало ясно хто насправді підривав будинки.

За пару років колишній працівник ФСБ Олександр Литвиненко і журналіст Юрій Фельштинський напишуть книгу “ФСБ підриває Росію. Федеральна служба безпеки – організатор терористичних актів, викрадень та вбивств”. Її перший наклад буде конфісковано і знищено. Згодом один з авторів Олександр Литвиненко буде отруєний полонієм і помре у Великобританії.

ФСБ РФ і Генпрокуратура представили версію про відповідальність за вибухи “незаконного збройного угруповання”. Одним з керівників якого нібито був карачаєвць Ачимез Гочияєв. Його шукають досі. За декілька днів тоді ще прем’єр-міністр Росії Володимир Путін заявив на прес-конференції: “Ми переслідуватимемо терористів скрізь. Значить, ви вже мене вибачте, у туалеті спіймаємо, ми й у сортирі їх замочимо, зрештою”.

30 вересня російські війська почали Другу Чеченську війну. Що відбулося насправді, яка причина цих подій? У 2000 році насувалися вибори Президента Росії. До середини серпня ФСБ РФ очолював Володимир Путін. І саме тоді оточення корумпованого і недієздатного тодішнього Президента Росії Єльцина зупинилося на Путіні, як на переємнику влади. Він одразу був призначений на посаду виконуючого обов’язки голови уряду Росії. Але не мав рейтингу.

Через місяць почали вибухати будинки. Потім вторгнення в Ічкерію. Самозречення Єльцина, позачергові вибори і вже у грудні того року, на хвилі військової істерії, Путін став Президентом Росії.

Для чого я сьогодні згадав цю подію 25 річної давнини? Багато хто на Заході плекає мрію про мирні перемовини з Путіним. Мов саме вони можуть зупинити війну і зовсім забули, коли Путін по трупах своїх співвітчизників йшов до влади. Він насправді не шизік і не маньяк. Він вихідець із середовища російських катів, яких декілька поколінь виховано в спецслужбах ГПУ-НКВС-КДБ-ФСБ. Їх вчили, що мета виправдовує засоби. Тому організація ритуальної загибелі сотень людей за їх логікою є цілком принятною. А ще їх вчили рахуватися з силою. Тому у колективного Заходу є два варіанти дій. Або дати себе обдурити, як 25 років тому російський народ, або стати сильним і відкинути оманливі теорії співіснування з російською державою, вживши заходів до її демонтажу.

Олег Медуниця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *