Політика

Новий Мюнхен, з новими викликами

Чимало людей, включно з опонентами Зеленського, позитивно оцінили його промову у Мюнхені. Справді, в ній чимало позитивного, зокрема пряме питання про Будапештський меморандум, про міжнародні зобов’язання як такі. Ідеться про відмову від ядерної зброї, тому будь-які зобов’язання тут важливі. Відмазки Заходу від Будапешту на руку Кремлю.

Кремль має право говорити у разі відмови від Будапешту, що Захід — відверті шулери. Зеленському варто було, якщо вже він обрав тактику так званої правди й почав говорити про умиротворення, подати умиротворення Путіна широкоформатно і включно з Україною. Бо хто ж того Путіна і виплекав за 20 років, як не Захід і Україна?

Як можна було вдавати, що не було підриву будинків на Каширському шосе, не було розгромленого Грозного, що Придністров’я — випадковість, а російська війна в Грузії –всього лише збройний конфлікт?

Отруєння Литвиненка і справа Скрипаля, події в конгресі США — усе це наслідки умиротворення Путіна. Війна в Україні й загроза широкомасштабної війни — вишенька на торті умиротворення Росії, не тільки страху перед її армією і божевільним суспільством на чолі з буйними, а й використання російського газу.

Оті судді в Гаазі, що ухвалили політичне рішення щодо російсько-грузинського військового конфлікту, коли писали, що обидві сторони повинні взяти на себе відповідальність, про що вони думали, приймаючи таке рішення? А думали вони, що все розсмокчеться. І суд цей такий же нікчемний, як і наш Печерський міста Києва.

Мені особисто не дуже подобається риторика, багатослів’я, педалювання особистого моменту в промовах Зеленського. А вже зовсім алогічною була його відповідь, що весь російський народ не воюватиме з Україною. Цікаво, а зараз, хто з нами воює? Винятково вагнерівці, яких, до речі, відпустив сам Зеленський чи уся його адміністрація?

Коли існує якась виняткова ситуація насильства, а Росія — це центр насильства усього ХХ ст., століття, в якому ми продовжуємо жити попри календар, ця виняткова ситуація не може бути лише справою тієї країни, проти якої насильство застосовується. Це загальна справа. Людство не вчиться на своїх помилках. Ось про що свідчить день нинішній.

На Мюнхенській конференції варто було б включити інтерв’ю, записане з Джохаром Дудаєвим, в якому сказано про найненависнішу форму ідеології в історії людства — русизм чи рашизм. Було б чудово, якби Зеленський на Мюнхенській конференції покаявся в тому, що у своїх кварталах він ніколи не висміював рашизм, ніколи не воював з ним бодай словом на відміну від шароварів із оселедцями, що теж атавізм, але не такий страшний, як озброєна до зубів російська армія і безбожне російське суспільство без гідності, честі і без моралі, суспільство, що свою армію головорізів підтримує і воює з тими і там, де скаже Путін, ібо русскій чєловєк вєлік і обіжать єго нєльзя…

Роксана Харчук

1 Коментар

 1. Анатолій Пінчук

  На мою думку, Україну (я вже не кажу про Зєлєнского!) значно більше б поважали, якби в цей складний час на конференції послання від очільника нашої держави зачитав хтось із поважних дипломатів.
  Та Зєлєнскому цього не зрозуміти – вже майже три роки пройшло, а він так і залишився отим квартальним шоуменом!
  Прочитав, хоч і не ідеально (як актор, він вже «втратив форму»), кимось написаний текст, який зовсім чужий для нього. Жодного закиду в бік Росії, зате скільки претензій до Заходу! Ще почав щось говорити, що Україна не лише в його надійних руках, а ще й Армію згадав… Ту саму Армію, від якої він ЧОТИРИ рази «відкосив» на початку війни, сховавшись в Москві!
  Та вже зовсім дебільними були його сподівання що «весь російський народ не воюватиме з Україною». Ти ще скажи, що і білоруський теж! Та за понад 20 років диктатори зробили свою справу!
  Ото тільки й того, що «глаза Путіна» не згадав! Як не згадав і про свою ОПу, нафаршовану російськими агентами…
  Та 73%-му наріду і ТОДІ було, і зараз на це наплювати!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *