Політика

Шоу має тривати!

«Було весело», — сказав Голова ВР А.Парубій. Але він, гадаю, трохи помилився у часових визначеннях. Весело ще буде! Прихід Зеленського означає смерть української політики в її традиційному сенсі і офіційне настання епохи шоу.

Віднині все в країні відбуватиметься за законами шоу-бізнесу, а отже більшість зарозумілих і занудних політологів мають втратити роботу. Народу більше не потрібні їх велеречиві коментарі та аналізи — про все скажуть рейтинги телеканалів і кількість лайків на відповідні події і пости.

На зміну політологам прийдуть гострі на слово, різкі та брутальні «стендапери», які створюватимуть позитивний настрій для електорату, котрий, як виявилось, прагне не так хліба, як ефектних видовищ…

Варто зауважити, що деякі з тепер уже колишніх топ-політиків використовували, і досить вдало, в своїй політичній діяльності елементи шоу і постановочні мізансцени. Але вони, принаймні, хоча б спиралися на якусь реальність, хоч і добряче припудрену та підфарбовану.

Але ніхто з політиків старого мислення не здатен нині тягатися у мистецтві так ефективно пудрити мізки зі справжнім Чарівником Країни Оз, для якого шоу — це спосіб існування, а містифікація і віртуальна реальність це улюблені інструменти.

Віднині справжня РЕАЛЬНІСТЬ — некрасива, сіра і занудна — немає більше жодного значення. Якщо вона не відповідатиме новим стандартам — її реконструюватимуть, компілюватимуть, фарбуватимуть, доповнюватимуть і змінюватимуть за допомогою звичайних телевізійних технологій та спецефектів, для яких нині нема НІЧОГО неможливого.

Взагалі, найближчим часом нам варто забути про тверезий розум. Бо якщо ще донедавна з телеканалів (ну, хоча б з деяких!) апелювали до нашого здорового глузду, то тепер будуть апелювати виключно до сильних емоцій. Емоцій, які пробачають відсутність логіки, компетенції, послідовного чи критичного мислення, а відтак, власне, здорового глузду. Емоцій, які фіксують не те, які виклики і ризики стоять перед Україною, а те, як ефектно і майстерно Президент підстрибнув (браво йому!) цілуючи у нагріту сонцем лисину Кошового.

Переважна більшість буде сміятись і аплодувати там, де від нас цього хочуть, або плакати чи обурюватися, в тих місцях, де це заплановано.

Ви думаєте, це неможливо?!
Тоді ви просто наївні люди! У країні, де 100% інформаційного простору контролюють олігархи або люди, контрольовані ними, ви навіть не помітите, як станете всього лише масовкою гігантського шоу в масштабах усієї України. Та що там говорити — дві третини населення України саме такими вже і є. І ніщо не змінить цього, допоки вони контролюватимуть наш медіапростір.

Їм не звикати — вони з’їли і не облизнулися вже не одного прогресивного проєвропейського Президента України, повісивши на нього усіх собак і звинувативши у всіх смертних гріхах. Їм це зробити запросто, бо вони поза Матрицею, а ми — всередині неї!

І якщо раптом головний герой цього «реаліті-шоу», сценарій якого так добре відпрацьований, раптом збунтується, захоче і справді зробити щось для народу і відійде від прописаної йому ролі — його чекатиме найвідоміший біблійний сюжет: ті, що найгучніше кричали «Осанна!», невдовзі верещатимуть «розпніть його!».

І не виключено, що саме цей, останній акт, буде найрейтинговішим і збере найбільшу кількість лайків серед вибагливої і привченої до телеекранів публіки.

Тому що згідно законів Нової Реальності «шоу має тривати»…

Анатолій Матвійчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *