Політика

Шоумени розхитують човен

Сергій Сивохо таки влаштував Національну платформу примирення. Щоб примирятися було легше– зробив напередодні недвозначну заяву: в України немає перспективи членства в НАТО через внутрішній конфлікт.

На презентацію Платформи примирення багатьох ветеранів не пустили, але тих, хто прорвався було досить: після 20-хвилинного спічу про способи примирення з Донбасом, Сивохо почали перекрикувати колишні «азовці».

У повному хаосі Сивохо вирішив залишити захід. Поки йшов до виходу, його оточили журналісти і ветерани — питали, хто ще вважає війну на Донбасі внутрішнім конфліктом, і чи Зеленський такої ж думки? Сивохо почав обгрунтовувати своє бачення, у натовпі його чи то зумисне, чи то необачно штовхнули в спину і радник секретаря РНБО впав.

На відео добре помітно, що його прес-секретарка справді штовхалася, кричала і робила заяви, які спокою в ситуацію принести не могли.

Модератор Андрій Куликов докладав зусиль, аби між сторонами міг відбутися цивілізований діалог. Але захід було зірвано. Ветеранів арештовано. Влада посилає меседж про те, що припинення війни, мовляв, не хочуть лише українські радикали. А Путін, ОРДЛО та українська влада хочуть миру…

Чи нормально штовхати посадовця РНБО? Ні. Штовхати будь-кого — це не цивілізовано. Чи нормально призначати відповідальним за Донбас в РНБО кавеенщика і шоумена? Ні! Креативним радником — можливо. Без політичного досвіду в таких тонких справах можна наробити багато біди. Чи доречний саме зараз був цей захід? Ні! Країна і без цього занурюється в паніку, їй загрожує втрата керованості.

Сивохо та Зеленський — шоумени, але не ідіоти. Вони точно усвідомлювали наслідки своїх гуманітарних ініціатив. І точно знали, що і без цього заходу в Україні сьогодні неспокійно — люди панікують. Вони точно знали, яку істерію роздмухають довкола цього російські ЗМІ та їхні молодші партнери, медіа Медведчука.

Значить, влада свідомо розхитує ситуацію. В момент, коли світ охопила пандемія, а економіка летить у прірву. Навіщо? Відповідь кожен може додумати сам.

Тетяна Даниленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *