Політика

В.Кличко у «дзеркалі» німецькомовних ЗМІ

Цими днями мер Києва дав інтерв`ю низці закордоних ЗМІ. Я прочитав їх у німецькому «Der Spiegel» і на сайті «20 Minuten» швейцарського телебачення. Усі ми знаємо, що Віталій Кличко ще той «говорун» і здатен наплести не один мішок вовни. Але тут хочу відзначити, що мер нашої столиці відповідав стримано, розсудливо і розумно.

Коментуючи внутрішню ситуацію в Україні, Кличко зауважив, що його не дивує падіння популярності президента Володимира Зеленського. «Люди бачать, хто ефективний, а хто ні. Були і є численні очікування. Зеленський заплатить за помилки, які він зробив», — вважає мер Києва.

Але найбільше мені сподобався ось цей його вислів: «Допоки триває війна Росії проти України президент має важливу функцію, і ми маємо підтримувати його. Але наприкінці війни кожен політик відповість за свої успіхи та провали», — пророкує Віталій Кличко.

Щоправда є тут одна лінгвістична абракадабра, чи пак нісенітниця: «відповісти за свої успіхи». Проте головний посил, на мою думку, правильний: допоки триває війна ми маємо підтримувати нашого президента! Кличко також не вважає правильним говорити про будь-які власні президентські амбіції і вибори в той час, коли Україна бореться за своє існування. Разом з цим Віталій Кличко зазначив, що Офіс президента здійснює тиск на всі гілки влади і особливо на місцеве самоврядування.

В ефірі «20 Minuten» мер Києва також став на захист Валерія Залужного. Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний “сказав правду”, коли описав поточну ситуацію у війні України з Росією, як патову, зазначив Кличко. (Хоча, звідкіля Кличку це знати?») «Він сказав правду. Іноді люди не хочуть чути правду. Але, зрештою, він несе відповідальність. Він пояснив і обґрунтував, яке становище сьогодні. Зрозуміло, ми можемо ейфорично брехати своєму народу та нашим партнерам. Але вічно робити це не вийде. Деякі наші політики розкритикували Залужного за ці чіткі слова зовсім несправедливо. Я – на його боці», — твердо заявив Кличко.

На запитання «Der Spiegel» чи існує в Україні загроза демократії, Віталій Кличко відповів ствердно: “Так”. Але на його думку перетворити Україну на цілком авторитарну державу Офісу президента не вдасться, бо українці — це волелюбний народ і вони недопустять цього.

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *