Політика

Варшавські ревнощі упереміш із дурощами

Якщо б мене запитали: як охарактеризувати нинішні польсько-українські взаємини — я б відповів, що вони поза межами здорового глузду… І зараз у цьому замаганні — хто щось утне безглуздіше? — гору бере Варшава. Щойно жест міністра закордонних справ Польщі Збігнєва Рау перетнув yсі кордони, які лише можна уявити. Пан Рау вирішив бойкотувати не лише Україну, але і увесь Євросоюз.

Він відмовився брати участь у засіданні міністрів закордонних справ 27 країн ЄС, яке відбувається в Києві. Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау пояснив свою відсутність на зустрічі голів МЗС держав Європейського Союзу “періодом занепаду” у стосунках між Києвом та Варшавою. Однак це не єдина причина.

Про це Рау заявив у ефірі Polsat: “Перш за все це пов’язано з тим, що в політиці, зокрема двосторонній політиці, між різними країнами, ми маємо період підйому і занепаду. Наразі, що стосується відносин між Польщею та Україною, ми входимо в період занепаду, і моя відсутність у Києві є частково вираженням цього занепаду”, – зазначив Збігнєв Рау.

А далі він сказав таке, що я був змушений кілька разів переслухати сказану ним фразу. Добре, що хоч зручно вмостився в кріслi, бо інакще б випав з нього. Цитую дослівно: «Якщо німцям доведеться вибирати між Росією і Україною, вони завжди виберуть Росію», — сказав глава МЗС Польщі. “Jeśli Niemcom przyjdzie wybierać między Rosją a Ukrainą, zawsze wybiorą Rosję”.

Я в шоці! Учора прем`єр Польщі Матеуш Моравєцький приревнував Україну до Німеччини. Мовляв, Україна ходить навшпиньки перед Німеччиною. І нагадав, що коли Польща передавала Україні гармати і танки — Німеччина передала Україні 500 шоломів…

Що сталося з тими людьми? Неначе відьмою “пороблено”.

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *