Політика

Вояж напередодні саміту

Бліц-вояж Володимира Зеленського по Європі і в Туреччину хоч, як то кажуть, і «галопом по Європах» на передодні саміту НАТО у Вільнюсі, але приніс свої результати… 23 країни Альянсу підписали спільну декларацію за вступ України до НАТО. Боязка і нерішуча позиція США, Німеччини і Франції нам відома і зрозуміла. Вступ України в Альянс зараз, під час війни з Росією, змусить усі країни НАТО виконувати 5§ Вашингтонського договору і вступити у війну з Росією.

Проте, навіть Туреччина, яка блокує вступ Швеції в Альянс, не проти приєднання України до НАТО. Ба, більше, Туреччина й Україна підписали меморандум у сфері стратегічного партнерства.

Та й це ще не все.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заплющив очі на домовленості з Росією і дозволив Володимиру Зеленському забрати з Туреччини в Україну командирів підрозділів, які захищали Маріуполь і «Азовсталь». Згідно домовленостей хлопці повинні були перебувати в Туреччині до завершення війни. Чудова новина! Радію за наших захисників і їх родини.

Ну, і нових пакетів озброєнь підвіз Зеленський в Україну. Лише Італія вже поставить цими днями 100 одиниць самохідних гаубиць та іншої тяжкої артилерії.

Я ще маю надію, що під час саміту НАТО у Вільнюсі до спільної декларації про вступ України до НАТО долучаться балканські країни і Канада. Декларацію не підпишуть США, Німеччина, Франція і, звісно, Угорщина.

До слова! В організації і проведення візитів Володимира Зеленського країнами Європи й Туреччини долучилися Польща і Чехія. Зеленський літав цими днями президентським бортом Чеської республіки.

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *